KOŠ Celovec Basketball
06
feb 21

2ZL: Prepričljiva zmaga KOŠa

V soboto, 6. 2., je v celovški Šentpeter dvorani potekala tekma članske ekipe KOŠ Celovec proti UDW Alligators. Člani so tokrat nastopili z nekoliko spremenjeno ekipo, in sicer brez Benjamina Blaževića, ki je ekipo zapustil iz službenih razlogov, po daljši pavzi zaradi poškodbe pa se je na teren končno vrnil Daniel Gspandl.

KOŠ Celovec : UDW Alligators 94:73 (31:20, 56:34, 77:45)

Obe ekipi sta šli v tekmo s polno energijo, tempo igre je od začetka bil zelo visok. Po začetnem vodstvu Celovčanov se je ekipa Union Deutsch Wagram s sigurnimi zadetki približala in prišlo je do menjav vodstva. Šele v zadnjih minutah je domačinom uspelo oddaljiti se od nasprotnika – 31:20. Tudi v nadaljevanju je KOŠ Celovec igral zelo prepričljivo, Alligatorsi pa niso našli pravega recepta proti igri Celovčanov. S hitro timsko igro in uspešnimi zaključki so varovanci trenerja Božiča nadgradili svojo prednost, do pavze na +22 točk – 56:34.

Tudi v drugem polčasu se slika ni spremenila. Igralci  obseh ekip so igrali precej izenačeno, pri metu pa so Celovčani imeli več sreče in se tako naprej oddaljili – 77:45. V zadnji četrtini je igralcem ekipe UDW Alligators uspelo nekaj dobrih zadetkov, začasno so se malenkostno približali nasprotniku, a zmaga Celovčanov ni bila ogrožena. Zadnje minute so tudi najmlajši člani slovenske ekipe pokazali svoje znanje. Končni rezultat: 94:73 za KOŠ Celovec.

Anže Kos, igralec: Že od prve minute smo pokazali, da smo boljša ekipa. Na obeh straneh, tako v napadu kot tudi v obrambi, smo igrali zelo suvereno, dobro smo nadzirali skok in obenem ustavili njihove protinapade, kar je v večini tekem njihove najboljše orožje. Ponosen sem na svojo ekipo.

objavljeno v: Neuigkeiten
2ZL: Zmaga članov na Dunaju!