feb 21

2ZL: Poraz v Salzburgu

V soboto, 27. 2., so člani društva KOŠ Celovec izven srečali ekipo Basketballunion Salzburg. KOŠ je tokrat igral brez poškodovanega igralca Tim Huber ter brez igralcev ekipe U19, ki zaradi lastne sezone ne smejo več trenirati in igrati pri članih, v vrstah KOŠa pa sta zopet igrala Aleš Primc in Volkan Özdemir.

Basketballunion Salzburg : KOŠ Celovec 76:57 (21:16, 39:38, 54:49)

Članska ekipa KOŠ Celovec je šla v tekmo precej neskoncentrirano, kar se je videlo predvsem pri izgubljenih žogah in nesigurnih zaključkih. Tako so domačini že po petih minutah pridobili prednost desetih točk. Nato pa so Celovčani pokazali več energije, igrali močno obrambo in zadevali bolje, po osmih minutah pa so zaostajali le še eno točko. Do konca četrtine so Salzburžani še povišali na 21:16. V nadaljevanju je igra bila zelo izenačena. KOŠ je povišal hitrost in po petih minutah izenačil. Igralci obeh ekip so zadevali izmenično, tako jih je ob koncu prvega polčasa zopet ločila le ena točka – 39:38.

Po pavzi so domačini igrali bolj sigurno, uspelo je nekaj hitrih akcij in tako so se začasno oddaljili na sedem točk prednosti. Borbenost je narasla na obeh straneh in v petih minutah je prišlo le do enega samega zadetka – 54:49. V zadnji četrtini je Celovčanom tako v obrambi kot v napadu nekoliko zmanjkalo moči. Igralci ekipe Basketballunion Salzburg so zadevali uspešno predvsem iz daljave in si tako do konca priborili prednost 19 točk in zmago – 76:57.

Andi Smrtnik, kapetan: Bila je zelo izenačena tekma. Na koncu so si Salzburžani zmago bolj želeli in zasluženo zmagali. Cilj je, da do playoffa spet pridobimo vso našo moč.

BDSL: Poraz proti DBB LZ OÖ