KOŠ Celovec Basketball
27
mar 21

2ZL: Poraz v prvi tekmi četrtfinala

V soboto, 27. 3., je članska ekipa KOŠ Celovec v prvi četrtfinalni tekmi na tujih tleh srečala ekipo Swarco Raiders Tirol. Ekipa iz Tirolske je redni del sezone zaključila na četrtem mestu lestvice, torej eno mesto pred ekipo KOŠ Celovec, in s tem velja za favorita tekme.

Swarco Raiders Tirol : KOŠ Celovec 89:73 (33:16, 47:39, 73:57)

S trojko je domača ekipa Swarco Raiders Tirol uspešno pričela prvo četrtfinalno tekmo, hitro pa je tudi KOŠ Celovec pridobil prve točke in po dveh minutah prvič izenačil. Nato pa so domačini zopet prevzeli vodstvo, predvsem pri metih iz daljave pokazali svoje znanje in igrali močno obrambo, s katero so uspešno ustavili Celovčane in si priborili prednost sedemnajstih točk – 33:16. Da si tudi Celovčani želijo zmago, so pokazali takoj ob začetku druge četrtine. Povišali so hitrost in v kratkem času pridobili trinajst zaporednih točk, do česa so privedle predvsem trojke Tima Huberja. V štirih minutah se je KOŠ Celovec približal svojemu nasprotniku na štiri točke, a Raidersi se niso vdali. Tekma je postala zelo borbena in do pavze so se domačini zopet oddaljili na osem točk prednosti – 47:39.

Po pavzi je slovenskim košarkarjem zopet manjkala sreča pri metu in ostali so štiri minute brez točk. Z visoko hitrostjo in dobro timsko igro predvsem v obrambi so se Raidersi iz Tirolske ponovno oddaljili od Celovčanov. Ob koncu tretje četrtine so KOŠevci zaostajali 16 točk – 73:57. Tudi v zadnjem delu tekme se slika ni spremenila. Člani KOŠa tokrat niso našli recepta proti igri Tirolčanov, ki so dobili tekmo z 89:73 in tako prevzeli vodstvo v borbi za polfinale, v katerega nadaljuje ekipa, ki prva doseže dve zmagi. Druga četrtfinalna tekma čaka KOŠ Celovec in Swarco Raiders Tirol že naslednjo soboto v Celovcu.

Stefan Hribar, KOŠ: Nasprotnik nam je ušel že v prvi četrtini in to je v bistvu bil že konec tekme, saj so se igralci nekoliko vdali. Poskusili smo se vrniti v tekmo, v drugi četrtini smo se približali nasprotniku, a v tretji četrtini je razlika postala spet večja. Razočaran sem nad današnjim pristopom igralcev, a upam, da se iz tega kaj naučimo. Doma pričakujem boljšo igro!

SL MU19: Zmaga proti UBV Mödling