01
nov 19

2ZL: Poraz proti prvemu na lestvici

V petek, 1. novembra, je KOŠ Celovec doma srečal ekipo Dornbirn Lions. Igralci KOŠa so hoteli jeziti svojega nasprotnika, kar je začasno tudi uspelo, vendar je nasprotnik pokazal, da ni brez vzroka na prvem mestu lestvice. Proti močnemu nasprotniku je KOŠ nastopil brez igralcev Slišković in Cvetković.

KOŠ Celovec : Raiffeisen Dornbirn Lions 61:94 (13:24, 34:48, 49:73)

Tekma se je od začetka razvijala borbeno z hitrimi akcijami. Prvo točko si je priboril ekipa Dornbirn Lions in prevzela vodstvo, prvi zadetek KOŠa pa je tokrat uspel mlademu igralcu Samuelu Seherju. Vodstvo je ostalo na strani Dornbirna, vendar jim je KOŠ ostajal za petami. Po petih minutah je s 7:10 bila razlika le tri točke. Šele v zadnjih treh minutah so gostje iz Predarlske zaradi zgrešenih metov Celovčanov lahko povišali svojo prednost na 11 točk – 13:24. Na začetku druge četrtine je Dornbirn lahko še malenkostno povišal svojo prednost, začasno na trinajst točk. KOŠevci so povišali svojo koncentracijo in se z dvema trojkama Huberja in Feiniga po petih minutah približali na štiri točke (29:33). Do pavze pa so gostje le še enkrat povišali vodstvo. Rezultat ob polčasu se je glasil 34:48.

Po pavzi so Dornbirn Lions dokazali svojo vlogo favorita. S sigurnimi podajami in zadetki so hitro povišali na +20. Igralci KOŠa so tudi v nadaljevanju igrali nekoncentrirano in imeli slab izkupiček pri metih. To je nasprotnik izrabil in točkoval naprej – 49:73. Tudi v zadnji četrtini se slika ni spremenila. KOŠu ni uspelo ubraniti hitrih napadov Dornbirnčanov, ki so tako do konca tekme prišli do vodstva triintridesetih točk. Rezultat se je glasil 61:94 za Raiffeisen Dornbirn Lions.

Toman Feinig, igralec KOŠ: Na žalost nas je nasprotnik v drugi polovici pohodil, v prvi polovici smo igrali v redu. Personalno smo bili oslabšani, vseeno pa mislim, da bi danes lahko dosegli več.

Stefan Hribar, športni vodja KOŠ: Dornbirn je zelo močen, trenirajo več kot mi in to je opazno tudi v igri. Danes sta nam na vsak način manjkala Tiso in Marin. V prvi polovici igra ni bila slaba, nato pa smo popustili. Veseli me, da so naši mladi igralci zelo dobro igrali.

Harun Buljubasic, igralec Lions: Bila je zelo dobra igra. Čestitam KOŠu, ki se je danes dobro boril, danes pa smo le bili boljši in smo zato tudi zmagali.

2ZL: Borba se je splačala