nov 20

2ZL: Poraz proti Fürstenfeldu

V nedeljo, 29. 11., je moška članska ekipa KOŠ Celovec na Štajerskem srečala ekipo Fürstenfeld Panthers, ki velja za enega od favoritov lige.

Lopoca Fürstenfeld Panthers : KOŠ Celovec 72:58 (17:22, 35:35, 51:48)

Igralci obeh ekip so tekmo začeli s polno energijo in voljo do zmage, tako je igra od začetka bila zelo hitra in borbena. Vodstvo, ki si ga je KOŠ Celovec s trojko Huberja priboril v tretji minuti, je ekipa v osmih minutah nadgradila na +10. Zadnje minute prve četrtine pa je ekipa Fürstenfeld Panthers izkoristila in se približala na pet točk – 17:22. Hitrost igre je tudi v nadaljevanju bila visoka in to je pri obeh ekipah privedlo do nekaj izgubljenih žog in zgrešenih metov. Po petih minutah je KOŠ imel prednost devetih točk, zopet pa je nasprotniku v zadnjih minutah uspelo približanje in celo izenačenje – 35:35.

Ob začetku drugega polčasa so Štajerci bili uspešnejši in hitro pridobili prednost šestih točk, a Celovčani niso popustili. Po štirih minutah je zopet Tim Huber za KOŠ zadel pomembno trojko, ki je privedla do ponovnega preobrata. Igra je bila zelo tesna, zaradi mankajoče koncentracije KOŠevcev pa je domača ekipa zopet prevzela vodstvo – 51:48. V zadnji četrtini  je v vrstah KOŠa prišlo do številnih napak, Panthersi so prišli do lahkih metov in že po nekaj minutah so vodili s +11. Do konca ekipi KOŠ Celovec ni več uspelo približanje. Končni rezultat se je glasil 72:58 za Lopoca Fürstenfeld Panthers.

Anže Kos, igralec KOŠa: Tekmo smo začeli solidno in v prvem polčasu pokazali, da smo boljša ekipa. V drugem delu pa nam je zmanjkalo koncentracije. Nasprotnikom smo pustili, da se razigrajo in slabo skakali predvsem v obrambi, kar je prevesilo tehtnico v njihovo korist in zato so si na koncu zaslužili zmago. Danes so bili boljši nasprotniki. Glave gor in gremo naprej!

2ZL: Člani dali prednost iz rok