24
nov 19

2ZL: Poraz po podaljšku

V nedeljo, 24. 11., so KOŠevci izven srečali ekipo Basket Flames. Po močnem začetku Celovčanov je tekma postala še zelo tesna in celo šla v podaljšek.

Basket Flames : KOŠ Celovec 78:70 (15:28, 30:35, 45:50, 67:67)

Po eni minuti si je KOŠ Celovec s trojko Cvetkovića priboril prvi zadetek tekme. Po treh minutah so Celovčani vodili že 9:0, nato pa je tudi domačinom uspel prvi zadetek. Začasno so se Basket Flames lahko približali, vendar so KOŠevci s trojkami Huberja in Primca hitro spet povišali svojo prednost. Do konca četrtine je KOŠ Celovec nabral 13 točk prednosti – 15:28. V nadaljevanju so Celovčani še enkrat povišali svojo prednost, po štirih minutah na +17. Nato pa je pri KOŠu padla koncentracija, pod košem je manjkala sreča in nasprotnik iz Dunaja se je približal do tri minute pred polčasom na deset točk (25:35). Ob pavzi je preostala prednost petih točk, rezultat se je glasil 30:35.

Po pavzi je Basket Flames uspelo približanje na dve točki. V nadaljevanju je tekma potekala izenačeno. Zadevali so izmenično in iz daljave je na obeh straneh prišlo do zgrešenih metov, tako sta do konca tretje četrtine obe ekipi pridobili 15 točk – 45:50. Tekma je postala napeta in borbena. Po petih minutah je ekipi Basket Flames prvič uspelo izenačenje (55:55) in v šesti minuti so prevzeli vodstvo. Nato je vodstvo stalno menjavalo. Šest sekund pred koncem tekme je KOŠ vodil z dvema točkoma, vendar so Dunajčani še izenačili in tako sta ekipi šli v podaljšek – 67:67.

V prvih dveh minutah podaljška ni bilo zadetkov. Nato je ekipa Basket Flames pridobila prednost dveh točk, ki so jo držali do dve minuti pred koncem podaljška. Pri KOŠu je moralo pet igralcev zaradi prekrškov iz igre, ostalim igralcem pa je zmanjkalo moči. Do konca tekme so Basket Flames povišali na +8 točk, rezultat se je glasil 78:70.

Andi Smrtnik, kapetan KOŠ: Zelo smo se borili, ker je bila tekma že ena od odločilnih za vstop v play-off, ampak na žalost sreča ni bila na naši strani.

Toman Feinig, igralec KOŠ: Težko je zmagati, če na koncu pet glavnih igralcev zaradi favlov gre iz igre.

objavljeno v: Neuigkeiten
#recap: Double-Double