22
sep 19

2ZL: Poraz ob začetku sezone

V nedeljo, 22. 9., je članska ekipa KOŠ Celovec odigrala prvo tekmo letošnje sezone. Nasprotnik je bila ekipa iz Mattersburga, ki je lani zaključila redni del sezone na prvem mestu. KOŠevci so domači publiki vseeno hoteli pokazati, da so letos zmožni konkurirati tudi z močnejšimi ekipami. Zaradi poškodbe na roki je tokrat manjkal kapetan Andi Smrtnik.

KOŠ Celovec : BK Mattersburg Rocks 57:78 (19:22, 31:38, 47:63)

Tekma se je pričela z metom trojk na obeh straneh, za KOŠ sta bila uspešna nova igralca Tim Huber in Tiso Cvetković. Po šestih minutah so vodili gostje za šest točk (8:14). Do konca prve četrtine so se KOŠevci z dobrim izkupičkom pri metu trojk lahko približali na tri točke – 19:22. Na začetku druge četrtine je s trojko izenačil Aleš Primc, ki se je po letih vrnil h KOŠu (22:22). V nadaljevanju KOŠevcem ni uspelo držati koraka z Mattersburgom, ki je pridno točkoval in vodsta ni dal več iz rok. V zadnjih minutah se je ta oddaljil in s prednostjo sedmih točk šel v odmor – 31:38.

Tudi po odmoru varovancem novega trenerja Igorja Pučkota ni uspelo ustaviti nasprotnika, ki je povečal svoj naskok in v tretji minuti vodil že za 12 točk (34:46). Do konca se je povišalo vodstvo gostov iz Mattersburga na 16 – 47:63. Zadnjih deset minut se slika ni spremenila. Po treh minutah so gostje vodstvo povišali na 20 točk razlike. Trener KOŠa, Igor Pučko je dal možnost tudi najmlajšim igralcem, ki so lahko pokazali svoje znanje in točkovali. Tekma se je končala 57:78 za BK Mattersburg Rocks.

Igor Pučko, trener KOŠ: Vedeli smo, da bo težka igra proti močni iekipi iz Mattersburga, ker so ja igrali v skoraj nesprenemenjeni ekipi, sem si pa kljub temu želel malo boljši rezultat. Nismo mogli igrati kot načrtovano z hitro in agresivno igro, ker je imel nasprotnik dva zelo visoka in močna igralca pod košem. Na žalost je Andi Smrtnik poškodovan, ki nam bi sigurno pod košem pomagal  tako v napadu, posebno pa v obrambi.

Toman Feinig, igralec KOŠ: Slabo smo igrali. Mislim, da bi proti Mattersburgu lahko bolje igrali, bili so za premagat. Ampak če tako igramo kot danes pač nič ne pomaga.

James Williams, trener Mattersburg: Pri obeh ekipah se je videlo, da je bila prva tekma sezone. Bilo je veliko napak na obeh straneh. Vesel sem, da lahko danes gremo z zmago iz dvorane.

Tobias Winkler, igralec Mattersburg: Prva tekma sezone. Opazi se, da še nismo vigrani in da smo nervozni. Danes smo igrali nekako bolj agresivno, predvsem v obrambi, in smo bili močnejši.

2ZL: Prva zmaga sezone