KOŠ Celovec Basketball
19
dec 20

2ZL: Poraz ob koncu leta

V soboto, 19. 12., je članska ekipa KOŠ Celovec v Innsbrucku srečala ekipo Swarco Raiders Tirol. V tekmo so člani šli brez poškodovanih igralcev Smrtnik in Gspandl, vseeno pa so zadnjo tekmo leta 2020 želeli zaključiti z zmago. Prvič je v vrstah KOŠa igral tudi nov član ekipe, Benjamin Blaževič.

Swarco Raiders Tirol : KOŠ Celovec 90:76 (25:21, 38:36, 68:55)

S trojko je prvo akcijo uspešno zaključila ekipa Swarco Raiders Tirol. KOŠ Celovec je začel prehektično, mnogo metov iz daljave ni uspelo in tako so domačini nekaj časa obdržali svoje vodstvo. Po sedmih minutah so si Celovčani s trojko Huberja priborili preobrat, z uspešnimi trojkami pa so Tirolčani zopet izenačili ter se po desetih minutah oddaljili na 25:21. Dobra obramba na obeh straneh je privedla do tega, da je druga četrtina nekaj minut ostala brez zadetkov. Pri KOŠu je prišel v igro tudi novi igralec Benjamin Blaževič ter se po petih minutah vnesel na scoreboard. Ekipi sta zadevali izmenično, do polčasa pa so se slovenski košarkarji približali nasprotniku na dve točki – 38:36.

Po pavzi so Tirolčani bili zelo uspešni. S tremi zaporednimi trojkami, ki jih Celovčani niso mogli ustaviti, so se v prvih dveh minutah oddaljili na +11 točk. Vendar varovanci trenerja Božiča niso popustili, povišali so hitost, igrali bolj borbeno in se tako po štirih minutah zopet približali na štiri točke. V nadaljevanju pa je pri ekipi KOŠ Celovec prišlo do številnih nepotrebnih napak, ki so jih Raidersi izkoristili ter se v zadnjih minutah tretje četrtine oddaliji na +13 – 68:55. V zadnjem delu tekme so Celovčani zopet imeli več energije in se začasno približali na štiri točke. Nato pa so Tirolčani zopet pokazali svojo moč pri metu iz daljave. Ekipi KOŠ Celovec ni več uspelo doseči nasprotnika in tako se je tekma končala z 90:76 za Swarco Raiders Tirol.

Tim Huber, igralec KOŠ: Danes smo igrali slabo obrambo in nismo imeli možnosti odigrati našo igro. Predvsem trojke nasprotnika nam ni uspelo ustaviti in to je bilo odločilno.

2ZL: Uspešen start v novo leto