KOŠ Celovec Basketball
08
dec 20

2ZL: Poraz na Gradiščanskem

V torek, 8. 12., je članska ekipa KOŠ Celovec izven srečala ekipo Güssing/Jennersdorf Blackbirds, ki jasno zaseda prvo mesto lestvice druge zvezne lige.

Güssing/Jennersdorf Blackbirds : KOŠ Celovec 84:71 (21:07, 38:28, 73:48)

Ekipi sta šli v igro zelo energično, zaradi dobre obrambe  pa je ob začetku nekaj minut ostala brez zadetkov. Nato so Gradiščani prevzeli vodstvo, ki je s sigurnimi zadetki hitro raslo. Po štirih minutah so vodili že z 9:0. KOŠ Celovec je s trojko Huberja po skoraj petih minutah prebil led, vendar jim je tudi v nadaljevanju manjkala sreča pri metu. Prednost nasprotnika je tako do konca prve četrtine narasla na +14  – 21:07. V nadaljevanju so Celovčani igrali bolj koncentrirano in sigurno, s trojko Seherja so se nasprotniku po treh minutah približali na pet točk (22:17). Igra je postala bolj borbena. Ob pavzi se je ekipa Güssing/Jennersdorf Blackbirds imela prednost desetih točk – 38:28.

Začetek druge polovice so igralci KOŠa zaspali. Prišlo je do številnih napak, katere so Blackbirdsi takoj kaznovali in svojo prednost naprej poviševali – 73:48. V zadnji četrtini so se Celovčani zopet zbudili. V prvih minutah so zaustavili nasprotnika iz Gradiščanske ter uspešno zaključili nekaj hitrih akcij. Posebno zadetki Anžeta Kosa (5 od 5 trojk) so privedli do tega, da se je KOŠ štiri minute pred koncem zopet približal na enajst točk. Nadaljno približanje ni več uspelo, Güssing/Jennersdorf Blackbirds so dobili tekmo s 84:71.

Andi Smrtnik, kapetan KOŠ: Po slabem začetku smo se z dobrimi akcijami vrnili. Na žalost smo kot že v zadnjih tekmah zgrešili preveč enostavnih metov.

Samuel Seher, igralec KOŠ: Na začetku smo zaspali, ampak kljub temu smo tekmo kar dobro odigrali. Nekajkrat smo se priborili nazaj v tekmo, na koncu pa ni zadostovalo.

BDSL: Z dobro tekmo se članice poslovijo v zimski odmor