KOŠ Celovec Basketball
20
feb 21

2ZL: Po šestih zmagah prvi poraz

V soboto, 20. 2., je članska ekipa KOŠ Celovec doma srečala ekipo Fürstenfeld Panthers, ki je šla v tekmo z enakim številom točk, a z eno igro manj kot celovška ekipa. S srečanjem ekip, ki sta direktna tekmeca za mesto v playoffu, se je obetala napeta tekma.

KOŠ Celovec : Fürstenfeld Panthers 66:86 (27:20, 44:46, 58:64)

Tekma je od začetka bila zelo borbena. Fürstenfeld Panthers so si s polno energijo priborili prvo prednost, do preobrata pa je prišlo že po dveh minutah. Z močno obrambo in mnogimi ukradenimi žogami si je KOŠ zasigural prednost vse do konca prve četrtine – 27:20. Tekma je naprej bila zelo intenzivna in igralci obeh ekip so se borili za vsako žogo. Preko celotne četrtine so se Štajerci Celovčanom počasi približevali, dokler so eno minuto pred pavzo prevzeli vodstvo – 44:46.

Drugi polčas so varovanci trenerja Božiča začeli s preobratom, vendar jim v nadaljevanju ni uspelo, si priboriti prednosti. Tako je prišlo do številnih izenačenj in menjav vodstva. Proti koncu tretje četrtine so Celovčani nekako izgubili svoj ritem in prišlo je do nepotrebnih napak. To so Panthersi iz Fürstenfelda izkoristili in šli v zadnji del tekme s prednostjo šestih točk – 58:64. Igralci KOŠa so se borili do konca, a niso našli pravega recepta proti igri nasprotnika, ki je imel do konca več energije in moči. Pri KOŠu so tudi mladi igralci dobili možnost, da nabirajo izkušnje v drugi zvezni ligi. Končni rezultat: 66:86.

Michael Seher, predsednik KOŠa: Bil je dober začetek, po poškodbi Huberja pa je sistem nekoliko razpadel. Na koncu pa je še zmanjkalo moči, zato je zmaga Fürstenfelda v redu. Lepo, da so na koncu tudi naši mladi igralci dobili nekaj minut in tako lahko nabrali pomembne izkušnje.

BDSL: Poraz članic v zadnji domači tekmi