okt 20

2ZL: Nič za slabe živce

V soboto, 3. 10., sta se v Šentpeter dvorani srečali ekipi KOŠ Celovec in Swarco Raiders Tirol. Zadnji dve srečanji ekip sta se končali v prid Celovčanov. V letošnji sezoni pa so se Tirolčani nekoliko ojačili, zato vloga favorita ni bila jasna.

KOŠ Celovec : Swarco Raiders Tirol 83:82 (17:21, 49:45, 70:70)

Od začetka sta ekipi igrali izenačeno in zadevali izmenično. Nato so si igralci Swarco Raiders Tirol z agresivno obrambo pridobili premoč in v peti minuti vodili s prednostjo petih točk. Do konca prve četrtine se je KOŠ Celovec še malenkostno približal – 17:21. KOŠevci so drugo četrtino začeli bolj energično. S sigurnimi zadetki trojk Huberja in Primca so si Celovčani po treh minutah priborili preobrat in začeli graditi prednost. Ob pavzi se je rezultat glasil 49:45.

Po pavzi je slovenskim košarkarjem manjkala sreča pri metu, nasprotnik pa je to izkoristil. S hitrimi zadetki in močno obrambo je po štirih minutah izenačil in nato prevzel vodstvo. Začasno so Raidersi vodili s +5 točkami, vendar igralci KOŠa niso popustili in se zopet približali. Z izenačenim rezultatom 70:70 sta ekipi šli v zadnjo četrtino tekme. Napetost je naraščala in ekipi sta se borili za vsako točko. To je privedlo do tega, da se nobena ekipa ni mogla oddaljiti od druge in vedno spet je prišlo do menjave vodstva. Do zadnje sekunde ni bilo jasno, kdo bo teren zapustil kot zmagovalec. Ob koncu je sreča bila na strani KOŠa, končni rezultat se je glasil 83:82.

Stefan Hribar, športni vodja KOŠ: Že prej sem vedel, da bo zelo tesna tekma, kajti Tirol se je letos močno ojačil. Zaradi tega je finale bil zelo napet in upal sem le, da pridobimo zmago. V zadnjih treh minutah smo igrali zelo slabo, zato je tekma tudi ostala tako napeta, vendar se je le končala srečno za nas!

Daniel Gspandl, igralec KOŠ: Ob koncu smo bili nekoliko nervozni, a dobro smo se borili in mislim, da smo zasluženo zmagali!

BDSL: Debut v Superligi