09
nov 19

2ZL: Močna zadnja četrtina ni zadostovala

V soboto, 9. 11., sta se v Št. Peter dvorani srečali ekipi KOŠ Celovec in Güssing/Jennersdorf Blackbirds. Favorit tekme je bila ekipa iz Gradiščanske, ki se trenutno nahaja na prvem mestu lestvice, igralci KOŠa pa so vseeno želeli presenetiti.

KOŠ Celovec : Güssing/Jennersdorf Blackbirds 75:84 (18:29, 27:51, 43:71)

Prve minute so potekale izenačeno. Prvi zadetek so si zagotovili Blackbirdsi, v nadaljevanju sta ekipi zadevali izmenično in tako je vodstvo večkrat menjalo. Po petih minutah pa so Güssing/Jennersdorf Blackbirds povišali hitrost in svoje vodstvo na +8 točk (7:15). Do konca četrtine so se še malenkostno oddaljili – 18:29. V nadaljevanju je pri KOŠu padla koncentracija. Vrstili so se zgrešeni meti in podaje, kar je nasprotnik iz Gradiščanske lahko izkoristil za povišanje svoje prednosti. Ob pavzi se je razultat glasil 27:51.

V tretji četrtini se je tekma odvijala kar izenačeno, vendar premoči Blackbirdov ni bilo mogoče zaustaviti. Svoje vodstvo so gostje naprej povišali, v zadnji minuti pa je mlad igralec KOŠa, Veljko Dena, še zadel trojko – 43:71. Tudi v zadnji četrtini so gostje iz Gradiščanske kazali svojo vlogo favorita, vendar se KOŠevci niso vdali in se borili do konca. Slovenski košarkarji so povišali koncentracijo, uspelo je nekaj hitrih akcij in igralci Primc, Cvetković ter Feinig so zadeli trojke. Tako je Celovčanom do konca uspelo zmanjšati zaostanek na 9 točk razlike. Končni rezultat se je glasil 75:84 za Güssing/Jennersdorf Blackbirds.

Andi Smrtnik, kapetan KOŠ: Spet smo zaspali začetek tekme in naredili preveč napak. Delno delamo napake, ki se nam ne smejo zgoditi, že sploh ne proti ekipi kot Jennersdorf, ki to takoj kaznuje. Zato smo tekmo izgubili že v prvi polovici.

Stefan Hribar, športni vodja KOŠ: Spet enkrat smo prikasirali 50 točk v prvi polovici in tako ne moremo zmagati. Med ekipo je nekaj neujemanj, ki jih moramo zdaj razčistiti.

Bernhard Koch, igralec Blackbirds: Danes smo zelo dobro začeli und smo si hitro priborili vodstvo desetih točk. Do konca smo vodstvo lahko izgradili. Klobuk dol pred KOŠem, ki se je boril do konca in se ni vdal.

Daniel Müllner, trener Blackbirds: Vedeli smo, da nas danes v Celovcu čaka težka tekma. Dobro smo se pripravili in tekmo dobro začeli. Do sredine zadnje četrtine smo igrali dobro, nato pa smo na žalost naredili preveč napak. Današnja zmaga se mi vseeno zdi v redu.

Extra Liga: Prva zmaga!