14
dec 19

2ZL: Manjkala je sreča

V soboto, 14. 12., je KOŠ Celovec izven igral proti ekipi Mistelbach Mustangs. KOŠ je tokrat moral nastopiti brez Fižuleta, tekma proti tako močni ekipi kot je Mistelbach je s tem postala še težja. Vseeno pa so Celovčani upali na malo sreče.

Mistelbach Mustangs : KOŠ Celovec 102:81 (30:22, 53:43, 74:69)

Mistelbach Mustangs so s prvo akcijo prevzeli vodstvo. S trojko Primca si je KOŠ v drugi minuti priboril preobrat. V nadaljevanju sta ekipi bili zelo tesno skupaj, tako je večkrat prišlo do izenačenja, po petih minutah se je rezultat glasil 18:18. V zadnjih trenutkih prve četrtine si je ekipa iz Mistelbacha s hitrimi zadetki pridobila prednost osmih točk – 30:22. Drugo četrtino so Celovčani začeli z dvema trojkama Primca, pri ekipi Mistelbach Mustangs pa je prišlo do izgubljenih žog. Tako se je KOŠ Celovec približal in v tretji minuti zopet izenačil (30:30). KOŠevci so nato postali nekoncentrirani, prišlo je do izgubljenih žog in zgrešenih metov, Mustangi pa so to izkoristili. Ob polčasu so Mistelbach Mustangs imeli prednost desetih točk – 53:43.

Po pavzi je pri obeh ekipah bilo opazno, da je padla koncentracija. V tej fazi so Mustangi bolje zadevali in po petih minutah vodili s +16. Do konca tretje četrtine pa so tudi KOŠevci spet bolje zadevali, igrali hitreje in se približali spet na pet točk razlike – 74:69. Manj kot eno minuto so potrebovali domačini, da so svojo prednost ponovno povišali na +10. Pri Celovčanih je v obrambi manjkala energija, kar je privedlo do tega, da so igralci Mistelbacha prišli do lahkih točk, poleg tega pa KOŠ pri metu ni imel sreče. Do konca tekme so Mistelbach Mustangi svojo prednost še povišali, končni rezultat se je glasil 102:81.

Aleš Primc, igralec KOŠ: V tekmo smo šli zelo motivirano in dobro smo zadevali. V drugem polčasu pa smo izgubili koncentracijo, kar so domačini dobro izkoristili.

Toman Feinig, igralec KOŠ: Imeli smo dobre faze, ampak nasprotnik je dal preveč točk. To kaže, da smo igrali slabo obrambo. Škoda, ker bi lahko tudi zmagali.

CUP: KOŠ izpadel iz tekmovanja