KOŠ Celovec Basketball
03
apr 21

2ZL: Konec playoffa in sezone

V soboto, 3. 4., je članska ekipa KOŠ Celovec v športni dvorani Šentpeter v drugi četrtfinalni tekmi ponovno srečala ekipo Swarco Raiders Tirol, ki v boju za polfinale vodi z 1:0. KOŠ tokrat igra na vse ali nič – s porazom se sezona konča, z zmago pa jih v ponedeljek čaka odločilna tekma.

KOŠ Celovec : Swarco Raiders Tirol 65:90 (20:15, 39:39, 56:59)

Ob začetku si je prednost zagotovila ekipa Swarco Raiders Tirol, a že v tretji minuti je prišlo do prvega preobrata. Igra ekip je bila zelo izenačena, kar se je videlo tudi v rezultatu, svoje vodstvo pa Celovčani niso dali iz rok. Ob koncu prve črtrtine je KOŠ vodil s +5 – 20:15. V nadaljevanju je Celovčanom pri zaključkih manjkala sreča, kar je po treh minutah privedlo do izenačenja Tirolčanov. KOŠ Celovec je sicer hitro spet pridobil prednost, a Tirol mu je stalno ostal za petami ter z močno obrambo začasno obrnil tekmo. Ob pavzi je semafor kazal izenačen rezultat – 39:39.

Tudi v drugem polčasu je tekma ostala napeta. Ekipi sta se močno borili, a Raidersi so pri zaključkih bili uspešnejši. Tako je prednost v tretji četrtini ostala na strani gostov iz Tirolske, vendar jim ni uspelo, se oddaljiti od nasprotnika – 56:59. Napetost na igrišču je narasla. Sedem minut pred koncem je KOŠ Celovec zaostajal le še eno samo točko, nato pa so varovanci trenerja Božiča izgubili koncentracijo in svoj celoten ritem. Do konca tekme so ostali brez zadetka, nasprotnik iz Tirolske pa se je lahko razigral. Končni rezultat se je glasil 65:90 za Swarco Raiders Tirol, ki nadaljuje v polfinale, za člansko ekipo KOŠ Celovec pa se je s tem porazom končala sezona.

Andi Smrtnik, kapetan: Bila je dobra borba, v primerjavi s prvo tekmo smo se stopnjevali, a videlo se je, da nismo več v stanju, igrati 40 minut na visokem nivoju. Na koncu smo telesno propadli, kar je Innsbruck uspešno izkoristil, igral do konca izkušeno naprej in nato tudi zasluženo zmagal. Na žalost je na koncu bil rezultat zelo visok, tega nismo želeli. Za nas to pomeni – playoff smo dosegli, naslednje leto pe hočemo priti še dalje.