feb 20

2ZL: Derbi zmagali Pirati

V soboto, 8. februarja je v dvorani Šentpeter ponovno potekal celovški derbi, v katerem sta se srečali ekipi KOŠ Celovec ter Wörthersee Piraten.

KOŠ Celovec : Wörthersee Piraten 67:78 (18:12, 37:43, 48:67)

Prve točke so si priborili igralci KOŠa, v nadaljevanju povišali na 6:0, po treh minutah pa so tudi Pirati prvič zadeli. Razvila se je zelo intenzivna in borbena tekma, pri kateri je bila čutna napetost obeh ekip. Po osmih minutah je KOŠ Celovec s trojko kapetana Andija Smrtnika povišal na +10, do konca četrtine pa so se Wörthersee Piraten še malenkostno približali – 18:12. Drugo četrtino so Pirati začeli zelo močno. V eni minuti so si priborili sedem točk in prvič prevzeli vodstvo. V nadaljevanju je igra potekala izenačeno in večkrat je prišlo do menjave vodstva. Po petih minutah se je rezultat glasil 25:25. Začasno so slovenski košarkarji imeli pet točk prednosti, a nasprotnik si je hitro spet priboril preobrat. Ob polčasu se je rezultat glasil 37:43.

Tudi po pavzi so gusarji igrali zelo hitro in dobro zadevali, pri KOŠu pa so se vrstile napake. Tako se je ekipa Wörthersee Piraten lahko oddaljila in svojo prednost po treh minutah povišala na +15. Do konca tretje četrtine se je prednost še naprej povišala – 48:67. Zadnjih deset minut je pri obeh ekipah prišlo do napak, tako v obrambi kot tudi v napadu. V nadaljevanju je KOŠ spet bolje zadeval, uspelo mu je razliko nekoliko zmanjšati. Tri minute pred koncem je bilo le še 10 točk razlike (58:68), a vsa prizadevanja so bila zamanj. Končni rezultat se je glasil 67:78 za Wörthersee Piraten.

Smrtnik Andi, kapetan KOŠa: Močno smo začeli, a na žalost to nismo izkoristili. Na koncu prve polovice smo naredili preveč napak v napadu, kar so Pirati dobro izkoristili in prevzeli vodstvo. V drugi polovici nam ni uspelo povišati energije tako, da bi lahko ponovno pridobili vodstvo. Čestitam Piratom.

Hribar Stefan, športni vodja KOŠa: Pirati so danes bili predvsem v drugi polovici precej boljši. Tretja četrtina nas je uničila, na žalost.

Jovanović Goran, trener Piratov: Zelo sem vesel, da naprej igramo našo dobro igro. Letos igramo precej bolje in imamo boljše rezultate kot lani. Vesel sem, da je današnja tekma potekala tako pozitivno in pravično. Čestitam KOŠu in želim jim vse najboljše v play-downu.

Simoner Lukas, igralec Piratov: Super zmaga! Zelo sem vesel, da smo že drugo leto povrsti lahko zmagali vse derbije. Danes smo igrali dobro tako v napadu kot tudi v obrambi.

2DSL: Dva poraza