KOŠ Celovec Basketball
21
jan 21

2ZL: Člani premagali Mattersburg

V četrtek, 21. 1., je članska ekipa KOŠ Celovec v športni dvorani Šentpeter nadoknadila tekmo proti ekipi Mattersburg Rocks, ki naj bi potekala že oktobra. Jasen favorit tekme je bil Mattersburg, saj je v tej sezoni utrpel šele en poraz.

KOŠ Celovec : Mattersburg Rocks 75:69 (20:27, 47:45, 58:56)

Od začetka se je razvila zelo hitra tekma. Igralci obeh ekip so se močno borili in nekaj časa zadevali izmenično. Po štirih minutah se je KOŠ Celovec oddaljil od nasprotnika na šest točk, to vodstvo pa Celovčani niso mogli držati dolgo. Igralci Mattersburga so si s hitrimi podajami in sigurnimi meti, predvsem iz daljave, priborili preobrat in zaključili četrtino s prednostjo sedmih točk – 20:27. KOŠevci so drugo četrtino začeli s polno energijo in pokazali svoje znanje. Po petih minutah so tako suvereno ponovno prevzeli vodstvo. Igra obeh ekip je postala agresivna in borbenost je narasla. Z zadetkom Andija Smrtnika v zadnji sekundi je KOŠ Celovec šel v drugo polovico tekme kot vodeča ekipa – 47:45.

Borbenost tudi v nadaljevanju ni popustila. Obema ekipama je nekaj časa manjkala sreča pri metu, Mattersburg Rocks pa so zadevali le malenkostno bolje. Vodstvo, ki so ga tako pridobili, ni uspelo nadgraditi in dve minuti pred koncem tretje četrtine je ponovno prišlo do preobrata – 58:56. Napetost na terenu je narasla. Ekipi sta si ves čas ostali zelo blizu in prišlo je do številnih preobratov in izenačenj. Dve minuti pred koncem tekme je trojka Tima Huberja privedla do ponovnega izenačenja, s trojko Marina Sliškovića pa so Celovčani minuto pred koncem še zadnjič prevzeli vodstvo, ki ga do konca niso dali več iz rok – 75:69.

Anže Kos: Vedeli smo, da bo težka tekma in da lahko zmagamo le, če se bomo borili od prve minute. To smo pokazali in smo si na koncu s težko borbo prislužili zmago ter pokazali, da lahko igramo tudi za najvišja mesta. Lahko še dodam, da se iz tekme v tekmo naš timski duh izboljšuje in to se kaže tudi na igrišču.

BDSL: Jasen poraz proti UBI Graz