KOŠ Celovec Basketball
05
dec 20

2ZL: Člani dali prednost iz rok

V soboto, 5. 12., so člani KOŠa na domačih tleh srečali ekipo BBU Salzburg. Tokrat je KOŠevcem zaradi poškodbe na gležnju manjkal Daniel Gspandl, a vseeno je ekipa doma želela ostati naprej neporažena.

KOŠ Celovec : BBU Salzburg 71:76 (19:9, 31:32, 50:56)

Prve točke tekme so si zagotovili igralci ekipe KOŠ Celovec. Nato je točkoval tudi Salzburg in nekaj minut sta si ekipi v točkah ostali zelo blizu. Z visoko hitrostjo in dobro timsko igro so si Celovčani do konca prve četrtine priborili prednost desetih točk – 19:9. V nadaljevanju je KOŠu uspelo povišati svojo prednost, začasno celo na +14. Nato pa se je potek igre spremenil. Igralcem domače ekipe je zmanjkala koncentracija, prišlo je do številnih napak tako v napadu kot tudi v obrambi in BBU se je približal. V zadnjih sekundah prve polovice je Salzburžanom uspel preobrat in tako se je rezultat ob polčasu glasil 31:32.

Tekma je postala zelo napeta. Po dveh minutah je KOŠ s trojko Huberja zopet izenačil, vendar v nadaljevanju ni mogel pridobiti prednosti. Igralci obeh ekip so se močno borili, tekma je postala zelo vroča, pri igralcih KOŠa pa je manjkala sreča pri metu. BBU si je v desetih minutah priboril šest točk prednosti – 50:56. To vodstvo je nasprotnik v prvih dveh minutah zadnje četrtine s sigurnimi trojkami podvojil. Nato pa je pri ekipi KOŠ Celovec spet narasla koncentracija ter sigurnost pri metu. Tri minute pred koncem so Celovčanom manjkale le še tri točke do izenačenja, te pa na žalost ni uspelo pridobiti. Končni rezultat se je glasil 71:76 za BBU Salzburg.

Samuel Seher, igralec KOŠ: Bila je smešna tekma. Na začetku smo igrali še kar dobro, a nato proti coni nasprotnika nismo več našli recepta in zato zgubili tekmo.

BDSL: Članice skoraj pred prvo zmago sezone