03
nov 19

2ZL: Borba se je splačala

Drugo tekmo intenzivnega vikenda je KOŠ Celovec odigral v nedeljo, 3. 11., na Tirolskem. Srečali so ekipo Swarco Raiders Tirol, ki je v tej sezoni na novo prišla v drugo zvezno ligo.

Swarco Raiders Tirol : KOŠ Celovec 69:77 (17:26, 38:37, 51:55)

KOŠ Celovec je s prvim zadetkom prevzel vodstvo, v nadaljevanju je večkrat prišlo do izenačenja. Po treh minutah pa so Celovčani spet prevzeli vodstvo in se s sigurnimi zadetki trojk Smrtnika in Sliškovića ter zgrešenimi meti Tirolcev lahko oddaljili od nasprotnika. Začasno so vodili že s +11 (8:19), ob koncu četrtine pa se je rezultat glasil 17:26. V drugi četrtini so KOŠevci najprej povišali vodstvo, vendar je nato padla koncentracija. Napake pri podajah in metih so privedle do tega, da so se Raiders Tirol po šestih minutah približali na eno točko (31:32) in v nadaljevanju celo prvič prevzeli vodstvo. Vodstvo je menjalo še dvakrat, ob pavzi pa je vodila ekipa iz Tirolske za eno točko – 38:37.

Drugo polovico so slovenski košarkarji začeli s trojko Huberja in tako spet prevzeli vodstvo. Obe ekipi sta bili nekako neskoncentrirani, prišlo je do napak in po petih minutah je ponovno prišlo do menjave vodstva, svojo prednost pa so Tirolci držali do zadnje minute te četrtine. Tedaj so si igralci KOŠa s trojkama Primca in Smrtnika ponovno priborili preobrat – 51:55. V zadnji četrtini je KOŠ Celovec svojo prednost po štirih minutah izgradil na 10 točk (55:65), vendar se je ta zaradi številnih zgrešenih metov hitro spet zmanjšala. V sledeči fazi so KOŠevci pokazali voljo do zmage z dvema ukradenema žogama in dunkom Fižuleta. Borba do konca se je tokrat splačala, končni rezultat tekme: 69:77.

Toman Feinig, igralec KOŠa: Tekmo smo začeli zelo dobro, druga četrtina pa je bila katastrofa. V drugem polčasu smo pokazali našo motivacijo, dobro igrali, šli v vodstvo in tega nismo dali več iz rok.

Andi Smrtnik, kapetan KOŠa: Današnja zmaga je bila zelo važna v boju za mesto v play-offu in da nam samozavest. Zdaj moramo tako nadaljevati.