KOŠ Celovec Basketball
29
jan 21

2ZL: 2021 naprej neporaženi!

Člani društva KOŠ Celovec so v petek, 29. 1., na tujem srečali ekipo Mattersburg Rocks. Pretekli teden so Celovčani v prvem srečanju ekip pokazali svojo moč in presenetili z zmago, igra na tujih tleh pa je vedno težja.

Mattersburg Rocks : KOŠ Celovec 67:85 (20:23, 34:44, 50:59)

Ekipa Mattersburg Rocks je ob začetku pokazala, da se želi maščevati za poraz, ki ga je utrpela pretekli teden v Celovcu. Svoje vodstvo so Gradiščani s hitro igro začasno povišali na sedem točk, nato pa je prišlo do napak, ki so jih Celovčani koristili. Približali so se nasprotniku ter po petih minutah prevzeli vodstvo, ki so ga držali do konca prve četrtine – 20:23. Razvila se je precej izenačena tekma. Igralci obeh ekip so se borili za vsako točko, prednost pa je ostala na strani slovenskih košarkarjev. S prednostjo desetih točk je šel KOŠ Celovec v drugo polovico tekme – 34:44.

Po pavzi se slika ni bistveno spremenila. Predvsem igralci ekipe Mattersburg Rocks so igrali bolj borbeno in agresivno, priložnosti za lahke točke, ki so jih dobili zaradi napak Celovčanov, pa niso koristili. S sigurnimi meti iz daljave so Celovčani obdržali svojo prednost – 50:59. Zadnjo četrtino je KOŠ začel uspešno s trojkama Huberja in Kosa in s tem pokazal, da tudi tokrat želi doseči zmago. Borbenost na terenu je narasla, a Gradiščani niso našli pravega recepta proti igri Celovčanov in se jim niso mogli približati. Končni rezultat se je glasil 67:85 za KOŠ Celovec.

Jernej Heine, igralec: Sproščeno smo šli v tekmo, saj nismo imeli ničesar za izgubiti. Borili smo se do konca in zasluženo zmagali.

Jan Michel, igralec: Bila je zelo dobra tekma celotne ekipe, blestela sta predvsem Tim Huber v napadu in Andi Smrtnik v obrambi. Celotna ekipa je imela dobro energijo in tako se je tekma za nas razvila zelo dobro.

3x3 Womens Club Championships