15
feb 20

2ZL: 15 menjav vodstva do zmage

V soboto, 15. februarja je KOŠ Celovec v zadnji tekmi glavnega kroga doma srečal ekipo Basket Flames. Za Celovčane je že pred današnjo tekmo bilo 9. mesto v lestvici fiksirano, Dunajčani pa bi z zmago lahko še nekaj mest napredovali.

KOŠ Celovec : Basket Flames 84:75 (14:20, 39:41, 59:56)

Prve točke so si zagotovili gostje iz Dunaja. Od začetka so Basket Flames igrali hitro in dobro so zadevali, pri KOŠu pa je večkrat prišlo do zgrešenih metov. Po štirih minutah so Flamesi vodili že s +6 točkami, tako pa je ostalo nekaj minut. Začasno so se Celovčani lahko približali na tri točke razlike, na kar so gostje hitro spet reagirali – 14:20. Drugo četrtino je KOŠ začel s trojkama Bajca in Huberja ter tako prvič izenačil (20:20), nato pa je s trojko Primca celo prevzel vodstvo. Po štirih minutah so si gostje iz Dunaja zopet priborili preobrat. Do konca četrtine je vodstvo stalno menjavalo, ob pavzi pa so Dunajčani imeli prednost tveh točk – 39:41.

KOŠ Celovec je po odmoru dobro začel, s hitrimi podajami in polaganjem Smrtnika je takoj spet prišlo do izenačenja. A tudi v nadaljevanju je vodstvo menjavalo med ekipama. Razvila se je zelo borbena in intenzivna tekma. Ob koncu tretje četrtine so varovanci trenerja Brečka vodili s tremi točkami– 59:56. Tudi ob začetku zadnjega dela sta ekipi igrali zelo izenačeno, na obeh straneh so igralci predvsem iz daljave dobro zadevali. Po petih minutah so se Basket Flames lahko malo odaljili, to pa predvsem z dobro igro igralca Vaya. A KOŠ ni popustil in se nasprotniku s sigurnimi zadetki spet približal. Eno in pol minute pred koncem je KOŠ Celovec z zabito žogo Fižuleta ponovno prevzel vodstvo in se s trojkami Huberja oddaljil od nasprotnika. Do konca igre so si Celovčani priborili prednost devetih točk, končni rezultat se je glasil 84:75 za KOŠ Celovec.

Andi Smrtnik, kapetan KOŠ: Tekma je bila do konca zelo izenačena. Po moje je bila zelo dobra tekma obeh ekip. Na koncu smo prvič imeli zasluženo srečo na naši strani in smo zato tudi zmagali.

Stefan Hribar, športni vodja KOŠ: Do konca je bila zelo napeta tekma in na koncu je zmagala srečnejša ekipa.

Franz Zderadicka, trener Flames: Prvi polčas je bil pol defensiven iz obeh strani, v drugi polovici pa sta obe ekipi postali vroči. Obe ekipi sta imeli daleč nad 40% zadetkov pri trojkah, predvsem Tim Huber v zadnji četrtini. Eno minuto pred koncem smo še vodili. Konec koncev je verjetno približno pet izgubljenih žog, ki smo jih imeli ob koncu, ter sledečo polaganje KOŠa odločilo tekmo.

#recap: Jasni zmagi za MU16 in MU19