09
dec 19

2DSL: Poraz na prostih metih

Po zmagi v Extra ligi v soboto so članice niti 24 ur kasneje stale na parketu v Ennsu, kjer pa so hitro dobile težave z osebnimi napakami.

UBBC Lions Enns : KOŠ Celovec  73:61 (25:14, 44:35, 59:48)

V Zgornji Avstriji je, drugače kot v Sloveniji, spet več ali manj veljalo igrati brez dotika. Zaradi številnih tekem v Extra ligi in ostrega internationalnega stila, ki so se ga naše članice navadile, so že v prvi četrtini prišle v stiske zaradi osebnih napak. Celih devet krat so poslale gostiteljice na linijo za proste mete, od koder so one visokoodstotno zadevale. Zgodnji žvižgi so korošice čisto spravile iz viže. Zaradi iz tega izhajajočih plahih prodorov in zbeganosti so KOŠevke že ob polčasu zaostajale za devet točk (44:35).

Potem, ko so naše članice spremenile obrambo na consko so se lahko kratko približale. Vendar so gostiteljice v naprej dobro zadevale, tako od linije za proste mete kot tudi od trojke. Na strani KOŠevk pa žoga enostvno ni hotela skozi obroč. Kljub hrabri borbi so naše članice ob koncu podlegle s končnim rezultatom 73:61.

Patricia Struhar, kapetanka: Na žalost so nas številni žvižgi ob začetku tekme spravili čisto iz koncepta. Tako smo od vsega začetka lovile zaostanek. Hitro bomo odkljukale tole tekmo in se koncentrirale na važne tekme ob začetku novega leta.

objavljeno v: 2. Zvezna liga članice novice