10
okt 19

2DSL: Poraz kljub močni tekmi

V sredo pozno zvečer (20:20) se je tudi za članice začela nova sezona v 2. ženski superligi 2019/2020. Okrepčana ekipa iz Celovca se je na prvem srečanju soočala z močnim moštvom UBI Graz.

KOŠ Celovec : UBI Graz  55:64 (19:21, 27:38, 49:50)

Že v prvi četrtini se je kazala izmenjava udarcev s številnimi meti in močnimi prodori proti košu na obeh straneh. V drugi četrtini je koncentracija KOŠevk kratko popustila, kar so Štajerke hladnokrvno izkoristile. Z enajstimi točkami zaostanka so Celovčanke šle v odmor.

Po menjavi strani so Korošice, z Moniko Ristic na čelu, igrale spet zbrano in se pribljižale točko za točko in z -1 šle v zadnjo četrtino. Za obe ekipi je veljalo „vse ali nič“. Ob koncu pa je KOŠevkam za zaželjeno zmago manjkala sreča na metu. Končni rezultat se je glasil 64:55 za UBI Graz.

Uspešen debi je imela tudi Lucija Bilić, ki bo KOŠevkam to sezono pomagala pred vsem na skoku.

Patricia Struhar, kapetanka: Kljub porazom močna tekma. Treba bo še delati na conski obrambi in tudi poboljšati izkupiček metov. Če nam to uspe pa ne vidim problema, da bomo lahko v 2. ženski superligi in Extra ligi držale korak.

objavljeno v: 2. Zvezna liga članice novice
2ZL: Kriminalka na Štajerskem