10
feb 20

2DSL: Dva poraza

Pretekli teden so naše članice v treh dneh odigrale kar dve tekmi. Vendar je pri obeh tekmah zaradi kratke klopi drugi polčas izpadel slabo in tako je zmaga ostala nedosegljiva.

UBI Graz : KOŠ Celovec  69:37 (17:10, 33:25, 53:27)

V četrtek 06.02. so se KOŠeve članice odpravile v Gradec. Kljub zaradi poškodb in bolezni še vedno v okrnjeni postavi, so proti številno veliko močnješimi gostiteljicami hotele pokazati dobro tekmo. Čeprav obramba ta dan ni bila agresivna in zadostno zavedna, so Celovčanke zaradi zadetih metov v napadu do odmora lahko držale korak. V drugi polovici pa so nasprotnice visokoodstotno zadevale od linije za tri točke in si tako hitro naigrale naskok 20ih točk. Izkupiček metov KOŠevk pa je v drugem polčasu bil zelo slab in tudi v obrambi so se vedno spet vtihotapile napake. Tako se je tekma končala jasno v prid Štajerkam, ki so zmagale s končnim rezultatom 69:37.

KOŠ Celovec : TI Eagles Innsbruck  39:64 (7:17, 27:32, 35:52)

Že v soboto 08.02. pa se je v Celovcu odvila naslednja tekma. Tokrat se je nasprotnik glasil TI Eagles Innsbruck. Pred domačo publiko in po nepotrebno visokem porazu v Gradcu, so se KOŠevke seveda hotele popravit. Hitre prodore Korošic so nasprotnice lahko ustavljale samo s favli. Z lepo timsko igro in solidno obrambo je tekma ob polčasu bila zelo izenačena (27:32). Na žalost pa so KOŠevke tudi takrat imele spet smolo, po 15ih minutah se je namreč poškodovala stalna igralka Antonia Ronacher in Celovčanke so morale odigrati naprej brez nje. Drugi polčas je bil podoben kot v Gradcu. Lepo izigrani meti niso našli več cilja. Z veliko smole in slabo obrambo so KOŠevke tako tudi drugo tekmo tedna izgubile v drugem polčasu. Končni rezultat se je glasil 64:39 za TI Eagles Innsbruck.

Patricia Struhar, kapetanka: Na žalost trenutno zaradi številnih poškodovanih in bolnih igralk ne moremo trenirati optimalno. Da smo v obeh tekmah v drugem polčasu močno popustile in da v obrambi ne pokažemo to kar res znamo, bo vsebina naslednjih dveh tednov treninga v katerih nimamo tekem. Upamo, da se bo do takrat vrnilo nekaj igralk v kader.

objavljeno v: 2. Zvezna liga članice novice
2ZL: 15 menjav vodstva do zmage