28
jan 20

2DSL: Četrtino premalo

Močno oslabljene so naše članlce morale nastopiti proti novi dvojni ekipi UBSC-DBBC Graz. Na žalost so KOŠevke v tretji četrtini povsem izgubile rdečo nit in s tem dale možno zmago iz rok.

KOŠ Celovec : UBSC-DBBC Graz  50:63 (20:11, 32:30, 36:48)

V prvi domači tekmi 2020 so KOŠevke naletele na goste UBSC-DBBC Graz. Na žalost pa je seznam poškodb v novem letu postal še daljši in tudi bolezen je spravila članice v stisko. Tako so Celovčanke nastopile z le sedmimi igralkami, od katerih so nekatere ozdravile šele pretekli teden. Tako predpogoji za tekmo niso bili najboljši. Kljub temu so KOŠevke pričele kot strel iz topa in se z dobrim izkupičkom metov v prvi četrtini oddaljile na 20:11. V drugi četrtini pa so se vtihotapile nezbranosti in izgubljene žoge in Štajerke so skrajšale na 32:30. V drugi polovici so nasprotnice začele igrati consko obrambo kar je KOŠeve spravilo popolnoma iz koncepta. Izkupiček metov je propadel, številne izgubljene žoge in kratka klop sta privodile do četrtinskega rezultata 4:18. Visok zaostanek v zadnji četrtini ni bilo možno več popraviti in tako so članice izgubile s končnim rezltatom 63:50.

Patricia Struhar, kapetanka: Trenutno imamo občutek, da je vse proti nam. Zaradi poškodb in bolezni smo zelo oslabljene. Kljub temu danes nismo pokazale česar smo sposobne. Visoko število izgubljenih žog se ne sme ponoviti in poboljšati se moramo tudi kar se tiče naših živcev.

objavljeno v: 2. Zvezna liga članice novice
EL: Last-minute prihod in zmaga