05
apr 16

2. Zvezna ženska liga: Poraz v Gradcu – podprvakinje 2015/2016

V nedeljo, 3. aprila 2016, se je ženska ekipa KOŠa z majhno delegacijo navijačev odpravila v Gradec na vse odločilno tekmo. Na žalost pa se proti zelo izkušenim Štajerkam ni mogla uveljaviti.

UBI Graz : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  80:44 (19:9, 41:21, 62:36)

Z močno podporo navijačev so KOŠevke pričele zelo dobro in hitro vodile s 7:3. Štajerke pa so se hitro ujele in so z dekleti, ki imajo že izkušnje iz 1. lige, postajale iz minute v minuto močnejše. Kljub temu so se naša dekleta še nekaj časa uspešno branila, dokler domačinke niso z dvanajstimi zaporednimi točkami zaključile prvo četrtino (19:9).

V drugi četrtini so bile Celovčanke v obrambi vedno za korak počasnejše, igralke UBI-ja pa so bolj in bolj obvladovale igro in si do odmora priborile 20 točk naskoka (41:21).

Kljub neugodnemu poteku pa so se KOŠevke borile naprej in uspelo jim je skoraj razpoloviti prednost domačink. Toda v nadaljevanju so postajale vedno bolj utrujene in razredna razlika je postajala vedno vidnejša. Konec tretje četrtine se je tako glasil rezultat že 62:36.

Tudi po tem jasnem vodstvu boben KOŠevih navijačev ni utihnil in je naprej podpiral dekleta, ki so dala vse, kar so zmogla. Tudi mlajše igralke, predvsem Alina Seher, so prispevale k razbremenitvi štartne peterice in še enkrat so lahko pokazale, zakaj so se uvrstile tako visoko. Toda proti Gradčankom tokrat ni bilo recepta in po štiridesetih minutah se je glasil končni rezultat 80:44. KOŠevkam pa je ostal „le“ naslov podprvakinj!

Patricia Struhar, kapetanka: Zelo intzenzivna igra na visokem nivoju. Na žalost smo bile proti Gradčankam vedno za korak prepočasne. Kljub temu je bila borbenost vedno prezentna. Majhna tolažba je bila dejstvo, da smo jih z jesensko zmago napravile le nekoliko nesigurne, ker bi drugače ne nastopile s tolikimi igralkami iz zveznega kadra.

objavljeno v: 2. Zvezna liga članice novice
KOŠ Tednik: Večinoma razveseljiv štart semifinalnih tekem