20
jan 18

2.ZLŽ: Zmaga za eno točko

V soboto so pred člani nastopile tudi članice v 2. Zvezni ligi. Nasprotnik so bila dekleta iz Mattersburga, kater so KOŠevke v preteklih tekmah dostikrat prepričljivo premagale. Tokrat pa je bilo vse drugače.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : BK Mattersburg Rocks  52:51 (18:8, 28:22, 40:36)

Nače članice so odločno šle v tekmo in so nadigrale nasprotnika. Po prvi četrtini je semafor kazal že 18:8. Vendar že v drugi četrtini je bilo jasno, da ne bo tako enostavno. Naša dekleta so vedno spet obupale na zaključku. Po 20ih minutah je vodstvo bilo zmanjšano na 28:22.

Tudi v drugi polovici so si gostiteljice delale težko in so dosti krat bile ustavljene na coni Mattersburga. Po treh četrtinah je rezultat bil le še 40:36. Vendar postalo je še bolj napeto. Začetek zadnje četrtine so Gradiščanke prevzele vodstvo in to hitro izgradile na +4 točk. Zadnje minute pa so bile skrajno napete in polne taktike. Kapetanka Patricia Struhar je v zadnji minuti zadela na rezultat 52:51. Nadaljna dva prosta meta Aline Seher nista našla cilja, vendar so članice vodstvo ene točke spravile čez 40 minut in zmagale s končnim rezultatom 52:51.

Patricia Struhar, kapetanka KOŠa: Prva četrtina je dobra osnova na kateri lahko gradimo. Na zapiranju v coni moramo še delati. Veselim se prve zmage v tretji tekmi!

objavljeno v: 2. Zvezna liga članice novice
2.ZL: Zmaga po košarkarski kriminalki