13
mar 16

2.ZL: Zmaga v podaljšku proti D.C. Timberwolves

V soboto je bila na programu zadnja tekma v osnovnem krogu in napetost ne bi mogla biti večja. Šele v podaljšku so KOŠevci premagali domačine na Dunaju. Tudi ostale tekme, ki so konec koncev privedle do tega, da bo KOŠ četrtfinale odigrali na Koroškem proti WSG Raiffeisen Radenthein Garnetsom, so potekale podobno.

Vienna D.C. Timberwolves : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  78:80 (16:24, 42:37, 50:50, 70:70)

KOŠevci so morali tudi v zadnji tekmi osnovnega kroga nastopiti brez Nenada Kalamande. Poleg tega pa je prišel na tekmo tudi kapetan Andi Smrtnik z zdravstvenimi težavami. Tako sta ob začetku manjkala kar dva običajna “starting five” igralca. Njuni mesti sta v prvi peterki zasedla mlada Peter Papič in Simon Pasterk. V ekipo pa se je vrnil spet Toman Feinig, za katerega KOŠevci upajo, da jim bo lahko pomagal tudi v Play-Offu. Simon in Peter sta od vsega začetka zelo dobro nadomestila pozicije in KOŠevci so začeli prvo četrtino kot strel iz topa in proti pravtako v okrnjeni postavi nastopajočim Dunajčanom hitro povedli za deset točk  (2:12). Vendar se Dunajčani niso predali in so do konca prve četrtine skrajšali na 16:24.

Pod vodstvom Žige Erčulja in Grege Malija, ki sta zadevala tudi težke trojke, so si Celovčani  priigrali naskok 12 točk (34:22). Toda obramba Dunajčanov se je stopnjevala iz minute v minuto in tekma je postajala vedno bolj izenačena in napeta. Ob polčasu so že vodili domačini z 42:37.

V tretji četrtini sta si bili ekipi povsem enakovredni in na obeh straneh so bile točke težko priborjene. Timberwolvsi so bili uspešnejši v napadu pod košem, KOŠevci pa so tokrat spet zadevali iz distance in zgubili manj žog kot nasprotnik. Ob koncu tretje četrtine je bil rezultat izenačen (50:50).

V zadnji četrtini so imeli slovenski košarkarji zmago kar dvakrat v rokah. V 37. minuti so vodili z 59:67, vendar so se vedno bolj samozavestni Dunajčani s pomočjo Polakoviča in Johna spet približali na 65:67. V nadalnjevanju so še enkrat  izenačili KOŠevo prednost petih točk in imeli v zadnjih sekundah celo priložnost za zmago. Pa jim na srečo gostov ni uspelo. In tako se je tekma “končala” v regularnem času s 70:70.

Potreben je bil podaljšek. Največja skrb KOŠevcev so postali osebni prekrški, saj si jih je kar nekaj ključnih igralcev nabralo po tri ali pa štiri. Domačini so do 44. minute izgradili vodstvo za pet točk in le malokdo je še verjel v preobrat. Toda KOŠevci so še enkrat zmobilizirali zadnje rezerve. Ko sta Žiga Erčulj, ki je iz težavne pozicije dosegel trojko in Grega Mali, ki si je z reboundom priboril še prej zgrešeno žogo in uspešno zaključil met, spet izenačila, se je pri KOŠevcih še enkrat vrnilo upanje na zmago. Ko so Dunajčani zgubili tudi naslednjo žogo je mladi Peter Papič v stilu izkušenega igralca pobral žogo in jo potopil v košu. Semafor pa je kazal še sedem sekund. Dunajčani so svoj zadnji poiskus iz distance zapravili in KOŠvci so si v pravi kriminalki za zaključek osnovnega tekmovanja priborili  trinajsto zmago, tretje mesto na lestvici in v play-offu koroški derbi proti Garnetsom iz Radentheina. Čeprav gre pohvala celotnemu moštvu, pa je treba le še izpostaviti mladega Petra Papiča, ki je odigral svojo doslej najboljšo tekmo, Grago Malija, ki je s trinajstimi reboundi in šestindavjsetimi točkami dosegel tako imenovani “Doulbe-Doulbe” in seveda Žigo Erčulja s sedmimi asisti in dvajsetimi točkami.

Da so KOŠevci osvojili tretje mesto, pa je bil vzrok tudi zadnja tekma Beljačanov, ki so proti Mattersburgu zgubili za eno samo točko (76:75).  Radenthein Garnetsi pa so v zadnji tekmi proti Piratom (75:82) ubranili šesto mesto in so s tem nasprotnik KOŠevcev za “koroški” četrtfinale. KOŠu pa sta se s tem ta vikend izpolnili kar dve želji: Kratka pot na drugo tekmo v goste, ki omogoča tudi KOŠevim navijačem, da si jo ogledajo in zanimiv koroški derbi, v katerem lahko pričakujemo napet razplet. Toda najprej so vsi vabljeni na prvo tekmo četrtfinala, ki bo doma v športni dvorani  Šentpeter, v soboto, 19.03.2016, s pričetkom ob 18:00. Pridite navijat! Veselimo se vašega obiska!

Rok Zupan, trener: Zelo sem vesel, da smo brez Nenada Kalamande lahko zmagali in da je danes najmlajši igralec Peter Papič odigral odlično tekmo. Čestitam obem ekipam, bila je ena najlepših tekem sezone.

Andi Smrtnik, kapetan:  Zelo težka tekma proti Dunajčanom. Naprej manjka Nenad in tudi jaz nisem bil 100% fit. Na srečo smo tokrat bili spet bolj uspešni z metom iz distance. Pred tekmo sem rekel, da se bo zmaga odločila na skoku, vendar so jih Dunajčani imeli celo malo več kot mi, zelo dobro pa smo pazili na naše žoge, kar Dunajčanom ni uspelo tako dobro in nam je nekaj sekund pred koncem podaljška omogočilo zmago. Rad bi pohvalil mladega Petra Papiča, ki je odigral odlično tekmo in tudi v stresnih situacijah obdržal živce. Bravo! Čestitam pa tudi Gregu k njegovemu doseženemu  »Double-Double«.

2.ZL Ženske: Kuriozna igra s srečnim koncem