17
dec 17

2.ZL: Zmaga v derbiju proti WÖP

Po dveh zmagah proti BBU je to soboto bil na programu mestni derbi – „tekma na tujem doma“ proti sotekmecu Wörthersee Piratom. Izdani cilj: Zmaga in ohranitev možnosti na PlayOff. Pirati pa so se KOŠevcem dolgo postavljali po robu.

Wörthersee Piraten : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  61:73 (11:11, 30:35, 44:54)

Tekma je od vsega začetka bila intezivna, kar je uvodno dopustilo le malo točk. Boljši štart pa so imeli KOŠevci, ki so hitro povedli na 0:7. Pirati pa so odgovorili z močnim prodiranjem pod koš in so do konca prve četrtine izenačili na 11:11. Tesno in telesno poudarjeno je šlo naprej tudi v drugi četrtini. Pri KOŠevcih sta v tej fazi blestela predvsem Vjeran Soldo (19 PTS, 6 REB, 2 ST) in Jan Razdevšek (12 PTS, 3 REB, 5 AS, 2 ST) pri Piratih sta odločilne akcente dala Lukas Simoner (30 PTS, 6 REB, 1 AS) in Maxi Kunovjanek (18 PTS, 9 REB, 2 AS). Do polčasa pa so varovanci Dragana Sliškovića lahko priigrali tesno vodsvo 30:35.

Tudi v drugi polovici so KOŠevci imeli boljši začetek in prisilili Pirate do napak in izgubljenih žog. Toda tudi pri uvodu zadnje četrtine s stanjem 44:54 izid tekme še ni bil jasen. Predvsem zaradi slabega izkupička metov od trojke (2/20) se KOŠevci niso mogli oddaljiti. Pirati pa so prikazali borbeni duh in se 6 minut pred koncem še enkrat približali na 52:58. Ob koncu pa je organizator igre Žiga Erčulj (15 PTS, 6 RB, 4 AS, 3 ST) pokazal nekaj lepih akcij in KOŠevce s končnim rezultatom 61:73 privodil do tretje zaporedne zmage. S tem so KOŠevci na lestvici naprej na 9. mestu, vendar z istem številu točk (12 točk) in tekmo manj kot Basket Flames (8). Možnost za uvrstitev v PlayOff je torej še vedno dana.

Andreas Kuttnig, trener Piratov: Z visoko intenziteto smo se danes dokazali na številnih področjih. Odločilno za poraz je bilo visoko število izgubljenih žog, predvsem v zadnji četrtini.

Jakob Stražar, igralec KOŠa: Bila je, kot vsak mestni derbi, telesno surova tekma. V drugi polovici smo lahko dali prave smernice in spravili zmago na suhe.

KOŠ tenik: Zadnje tekme 2017