04
mar 17

2.ZL: Zmaga proti vodečemu na lestvici

Preteklo soboto so KOŠevci spet dokazali, da so na domačih tleh prava sila. Po vseskozi napeti tekmi so namreč tudi vodečega na lestvici, Mistelbach Mustange, poslali domov brez točk.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Mistelbach Mustangs  89:81 (20:24, 33:36, 56:54)

Tokrat so KOŠevci doma gostili prvouvrščeno ekipo iz Mistelbacha in vsem je bilo jasno, da bo proti tej ekipi težko dobiti točke, ki pa so bile nujno potrebne za uvrstitev v Playoff. Tekma pred približno sto navdušenimi in glasnimi gledalci se je v dvorani v celovškem Šentpetru začela povsem izenačeno. Potem, ko so povedli domačini je v prvih desetih minutah kar šestkrat menjalo vodstvo, dvakrat pa je bil rezultat izenačen. Ob koncu prve četrtine pa so gostje beležili majhen naskok štirih točk (20:24).

Tudi v drugi četrtini so se KOŠevci hrabro borili in Mistelbachu ostali za petami. Pri tem pa je bila odločilna predvsem obramba, saj so KOŠevci gostom v drugi četrtini dopustili le 12 točk. Vendar so jih tudi sami lahko zabeležili le 13 in tako so Mustangi šli v pavzo z vodstvom 33:36.

Začetek drugega polčasa so KOŠevci nekoliko izgubili rdečo nit in gostje so se oddaljili na 43:52. Nato pa so KOŠevci prižgali turbo, naredili deset točk brez premora in v osmi minuti prevzeli vodstvo (53:52), ki so ga obdržali do konca četrtine (56:54).

Podobno je šlo naprej v zadnji četrtini. V prvih petih minutah je predvsem Žiga Erčulj s štirimi trojkami poskrbel za jasno vodstvo 72:62. Seveda pa se gostje iz Mistelbacha niso vdali in se borili naprej. Do zadnje minute so skrajšali zaostanek na 5 točk (83:78). Vendar so KOŠevci obdržali koncentracijo in izkoristili živčnost Mustangov, ki so v zdanjih sekundah KOŠevce ustavljali le še s favli, enkrat izgubili žogo in povrhu zgrešili še met za tri. Tako so KOŠevci po vseskozi napeti tekmi zasluženo slavili zmago nad prvim na lestvici druge zvezne lige s končnim rezultatom 89:81.

Odločilna za zmago pa je bila tokrat močna obramba in predvsem skoki. Čeprav so v kategoriji skokov Mustangi najboljša ekipa v ligi in KOŠ najslabša je bilo število skokov s 33:33 tokrat izenačeno. Vendar so KOŠevci tudi v napadu zadeli večji odstotek metov kot gostje. Z zmago pa so KOŠevci utrdili sedmo mesto na lestvici in naredili velik korak v smer Playoffa. Če Basket Flamesi (9) danes podležejo Raidersom iz Beljaka pa so KOŠevci že zagotovo v Playoff.

Andi Smrtnik, kapetan KOŠa: Vedeli smo, da lahko premagamo tudi prvega na lestvici. Po St. Pöltnu in Mattersburgu nam je tudi danes proti Mistelbachu uspela senzacija. Odločilno pa je bilo, da se do konca nismo vdali.

Dragan Slišković, trener KOŠa: Moji fantje so danes odigrali odlično obrambo, kar je bil po mojem mnenju ključ do uspeha. Upam, da bo to kažipot za naslednje tekme.

Thomas Morwitzer, igralec Mistelbacha: KOŠ je bil danes boljši. Imeli smo premalo energije in delali preveč napak. Zato smo danes zgubili.

Martin Weissenböck, trener Mistelbacha: KOŠ je danes zasluženo zmagal. Mi enostavno nismo bili dosti pripravljeni.

KOŠ Tednik: Tokrat tudi dva poraza