12
nov 17

2.ZL: Zmaga na Dunaju

Po grenkem porazu proti Jennersdorf Blackbirds pred tednom dni so se KOŠevci v soboto odpravili na Dunaj k Basket2000 Vienna Warriorsem. Pritisk na ekipo je bil velik, saj je šlo že kar za odločilne točke za PlayOff. Temu sta tudi odbor kluba in trener pričakovala zmago, ki so jo KOŠevci tudi prinesli domov.

Basket2000 Vienna Warriors : KOŠ Posojilnica Bank Celovec 58:83 (20:25, 33:38, 46:60)

KOŠevci so ustrezno zahtevi trenerja motivirano pričeli tekmo. Vendar je soočanje z Dunajčani v prvih treh minutah potekalo izenačeno, preden so KOŠevci lahko povedli na 17:7. Warriorsi pa so odgovorili s tremi trojkami in do konca prve četrtine naskok Celovčanov znižali na le +5 točk (20:25).

V drugi četrtini je bilo prisojenih veliko favlov in tekma je potekala le počasi in naprej izenačeno. Vendarle pa so KOŠevci lahko naskok iz prve četrtine rešili v pavzo (33:38).

Kaj je trener Dragan Slišković povedal ekipi v kabini ni jasno, vendar bilo je učinkovito. V tretji četrtini se je prikazala čisto drugačna slika. Warriorsi so vedno bolj propadli medtem, ko so KOŠevci odigrali hitre napade, pobrali veliko skokov (45) in iz teh naredili številne točke. Po tridesetih minutah so naskok več kot podvojili (46:60). V zadnji četrtini pa so slovenski košarkarji še enkrat prilili olje na ogenj. Ekipa je delovala v kolektivu in v obrambi Dunajčane vedno spet prisilila do napak. Medtem pa so sami izgubili manj žog kot v tekmah poprej in bili zelo učinkoviti v napadu. Žiga Erčulj je spet podelil 8 asistov. Najbolj pa sta tokrat blestela Vjeran Soldo (20 PTS, 12 REB) in Marin Slišković (19 PTS, 10 REB), ki sta oba dosegla tako imenovani „Double-Double“. Dunajčani so bili brez možnosti in so morali KOŠevcem z jasnim rezultatom 58:83 prepustiti zmago.

Dragan Slišković, trener KOŠ: Nujno smo potrebovali to zmago, da se mentalno spet ujamemo. Zdaj se bo za nas prvenstvo šele res začelo.

Žiga Erčulj, igralec KOŠ: Po pričakovanju ena lažjih tekem, kljub velikemu pritisku trenerja in uprave kluba. S to zmago smo dokazali, da smo prava ekipa, ki zna stopiti skupaj v najtežjih trenutkih. Zdaj vabimo vse navijače na Koroški derbi proti Beljaku, da nam pomagajo z bučnim navijanjem priigarati naslednjo zmago!

KOŠ tednik: Zmagi za XU12 in MU16