06
nov 16

2.ZL: Začarana zadnja četrtina

V soboto so KOŠevci odigrali na Dunaju tekmo proti D.C. Timberwolvesom. Na žalost so boljši konec atraktivne in ofenzivne tekme ponovno imeli gostitelji.

D.C. Timberwolves : KOŠ Posojilnica Bank Celovec 90:80 (28:25, 42:43, 66:62)

Od vsega začetka je bilo opazno, da bodo gledalci videli  atraktivno in ofenzivno tekmo. Domačini so pod vodstvom Nemanje Nikolića zadevali iz vseh pozicij in hitro prevzeli vodstvo (28:21), Proti koncu četrtine pa je KOŠevcem le uspelo se še nekoliko  približati, tako, da so po prvi četrtin zaostajali le še za 3 točke (28:25).

V drugi četrtini se je stopnjevala intenziteta tekme, v kateri so imeli najprej prednost gostitelji. Pod taktirko zelo razigranih Jonasa Johna in Claudia Vanccure so dosegli že devet točk naskoka (42:33). Potem pa je sledil  protuiudarec KOŠevcev. Pod vodstvom na ta dan neverjetno razpoloženega Jakoba Stražarja so odigrali run 10:0 in so šli v odmor celo z minimalnim vodstvom (42:43).

Po pavzi so KOŠevci najprej povišali vodstvo na 8 točk (42:50). Potem pa je začela popuščati koncentracija in spet so se kopičile indivitualne napake, katere so Dunajčani neusmiljeno izkoristili. Pravtako so dosegli deset točk brez protizadetka in že se je glasil rezultat 58:54 za domačine. Razlika štirih točk pa je bila zapisana na semaforju tudi ob koncu 3. četrtine (66:62).

V zadnji četrtini je predvsem Žiga Erčulj KOŠevce držal v tekmi, ki so se vedno spet lahko tesno približali nasprotniku. Toda izkupiček metov iz distance pri gostiteljih je bil ta večer neverjeten (12/23 trojk). Hofbauer, John in predvsem Vanccura so bili odgovorni za to, da je naskok domačinov vedno bolj rasel. KOŠevcem pa ni več uspel preobrat in Dunajčani so do konca tekme še povišali rezultat in zmagali z 90:80.

Čeprav so KOŠevci tokrat bili močni na skoku (30), so bili gostitelji še močnejši (35). Pred vsem pa so tekmo odločili precizni meti Wolvesov proti katerim KOŠevci niso našli recepta. Tekma je bila na zelo visoki ravni, ki jo je nasprotnik, tudi zaradi daljše klopi, v zadnjih minutah zaključil v svojo prid.

Andi Smrtnik, kapetan KOŠ Celovec: V napadu smo igrali dobro in vedno spet našli pod koš. V obrambi pa smo se sicer borili, ampak sreča je spet enkrat bila na strani nasprotnikov, ki so zadevali nadpovprečno dobro iz vseh pozicij. Posebna zahvala pa velja navijačem, ki so nas podpirali celo na Dunaju.

ExtraLiga: Še naprej brez zmage