28
mar 16

2.ZL: V četrtfinalu se je za KOŠ Celovec končala sezona

Če je bil KOŠ Celovec presenečenje osnovnega kroga, je bil WSG Radenthein presenečenje četrtfinala. Zgornjekorošci so dobili tudi drugo četrtfinalno tekmo proti KOŠu in se uvrstili v polfinale. Za igralce KOŠa pa se je tako pričel predčasni dopust.

WSG Raiffeisen Radenthein Garnets : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  79:60 (23:18, 48:37, 62:43)

Kljub neobičajnemu terminu na predvečer Velike noči se je ob 18.30 uri v športni dvorani v Radentheinu zbralo 350 navijačev, od tega kakih petdeset koševih. Cilj Celovčanov je bil nedvomno ostati v tekmovanju in obrniti serijo “best of three”.

Temu primerno so KOŠevci tudi pričeli tekmo in hitro vodili z 8:2. V tretji minuti pa je Soldo zaključil “opazovalno fazo” domačinov. V šesti minuti je Pirija s trojko izenačil, nato pa so Garnetsi s pomočjo Jureta Mišiča prevzeli vodstvo in ga do konca četrtine izgradili na 5 točk. (23:28).

V drugi četrtini so domačini nadaljevali s svojo uspešno igro in hitro povišali prednost na deset točk. Radentheinčani so svojo domačo nalogo opravili, razorožili KOŠevo ofenzivo in uveljavili svoj načrt igre. V peti minuti druge četrtine je KOŠlevcem sicer uspelo še zmanjšati zaostanek na 3 točke (34:31),  v nadaljevanju pa so Zupanovi fantje obupali nad skoraj neprepustljivo consko obrambo domačinov. Edini izhod so bili meti iz distance, ki pa so tokrat bolj poredko dosegli svoj cilj. Na drugi strani pa KOŠevcem ni uspelo zadržita slovenske trojice Završnik, Mišič, Pirija in Hrvata Solda, ki so lahko po mili volji točkovali. Tako se je glasil rezultat pred odhodom na odmor 48:37.

Vzdušje v dvorani je bilo fenomenalno. Navdušenim navijačem domačinov so se pridružili tudi svoje moštvo vzpodbujajoči pristaši KOŠa, ki  so še naprej verjeli v možen preobrat. Toda Garnetsi so svoj obrambni obroč  še bolj strnili. Neuspešni meti, slabi reboundi in pogosta izguba žoge so bili krivi, da so KOŠevci v tej četrtini dosegli le šest točk in tako se je rezlutat po 30 minutah čiste igre glasil že 62:43.

Počasi pa se je vsem začelo svitati: Radentheinčani so se prvovrstno pripravili na tekmo in so z vso silo želeli v naslednji krog. Pri Celovčanih pa je po dolgi in nepričakovano uspešni sezoni igralcem predvsem zaradi majhnega kadra pošla moč. Kljub temu pa se niso hoteli kar tako vdati. Moštvo okoli kapetana Andija Smrtnika se je ob glasni podpori svojih pristašev borilo do zadnjega in je zadnjo četrtino zaključilo neodločeno 17:17. Zmaga domačinov pa ni bila več v nevarnosti. Z rezultatom 79:60 so se zasluženo uvrstili v polfinale in tako svoji uspešni košarkarski zgodovini dodali nov mozaik uspeha. Želimo jim veliko sreče v polfinalu. Kdo bo nasprotnik pa bo odločeno šele danes v tekmi Vienna D.C. Timberwolves gegen BK Mattersburg Rocks.

Štefan Hribar, športni vodja KOŠa: Statistika jasno odraža potek igre. Preveč izgubljenih žog in slab izkupiček pri metih je bilo premalo za zmago proti predvsem na domačih tleh močnim Radentheinčanom. Morda smo se preveč utrudili tudi že v osnovnem krogu, da bi lahko serijo še obrnili. Čestitke Radentheinu.

Stefan Ottacher, športni vodja moštva Garnetsov: Z našo močno obrambo KOŠu nismo pustili šanse, zato je zmaga upravičena.

Christian Egger, predsednik  WSG-Basketball: Z močno predstavo celotnega moštva smo se prvič uvrstili v polfinale – hvala tudi publiki za senzacionalno podporo.

Za člansko ekipo KOŠa pomeni zmaga domačinov predčasni dopust po zelo uspešnem nastopu v osnovnem krogu. Po zadnjem mestu v sezoni 2014/2015 so se v tej sezoni povzpeli na 3 mesto osnovnega kroga. Kljub izpadu v četrtfinalu je bil to enkraten dosežek igralcev, trenerja in vseh pomagačev, ki so to omogočili. Hvala vsem!

Za klub pa sezona še ni zaključena. Moštva pod 12, pod 14 in fantje pod 16 so se kvalificirali za semifinale, kjer bodo pravtako v modusu “best of three” igrali za vstop v finale. Tudi pri ženskih ekipah je še napeto, saj imajo naša dekleta dobre izglede, da postanejo prvakinje 2015/2016 tako v 2. Zvezni ligi kot v Koroški ligi. Vse termine najdete na naši spletni strani in na facebooku.

2. Zvezna ženska liga: Poraz v Gradcu – podprvakinje 2015/2016