04
nov 17

2.ZL: Trdi boj ostal nepoplačan

Po uspehih proti Mistelbachu in v CUPu proti BBC Nord na tujem, so KOŠevci tokrat tudi domači publiki hoteli pokazati, da znajo zmagat. Do sredi zadnje četrtine je kljub napeti tekmi vse kazalo dobro. Potem pa je udarila neusmiljena obramba Jennersdorfa.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Jennersdorf Blackbirds 63:72 ( 18:22, 38:38, 58:56 )

Jennersdorf Balckbirds so šli motivirano v tekmo, saj so se hoteli rehabilitirati od zadnjih dveh porazov v ligi. Po dveh minutah so gostje vodili že z 0:8. V sledečih minutah so KOŠevci le še točkovali in se pribljižali. Ekipa iz Jennersdorfer je bila zelo močna na trojki, saj so že v prvi četrtini zadeli 3 krat iz distance. KOŠevci pa so jim ostali za petami in so njihov naskok držali v meji (18:22). V tretji minuti druge četrtine so se KOŠevci lahko pribljižali na eno točko (24:25) in so dve minuti kasneje preko Marina Sliškovića prvič šli v vodstvo (29:28). Z borbenim duhom so KOŠevci vodstvo lahko branili do nekaj sekund pred koncem četrtine, katera pa se je zaradi dveh hitrih košev Gradiščancev končala izenačeno z 38:38.

Po pavzi je KOŠ nadaljeval svojo tekmo, igral je borbeno v napadu in obrambi – 49:44. Občasno so Jennersdorferji lahko izenačili in so Celovčanom nasplošno skozi ostali za petami (58:56). Tudi v zadnji četrtini se je najprej vse razvijalo izenačeno. V prvih šestih minutah sta obe ekipi lahko naredili le malo točk (4:5). Dobra obramba na obeh straneh ni dopustila zadetkov (63:64). Nato pa so Blackbirdsi spet pokazali svojo znano trdo obrambo. S trojko Klepeisza so rezultat povišali na 63:67, KOŠevcem pa so kompletno zaprli pot do koša in v napadu preko bonus-metov sparvili zmago na suhe. Končni rezultat se je glasil 63:72.

Dragan Slišković, trener KOŠ: Začetka smo zamudili, da bi si naigrali vodstvo in nasprotniku smo pustili pre veliko lahkih košev. V drugi polovici smo odigrali dobro, ob koncu pa so nas nesporazumi v obrambi stali zmago.

Christian Erschen, igralec KOŠ: V prvi polovici smo slabo branili, tako je nasprotnik lahko točkoval in mi si nismo mogli priigrati vodstva. V drugi polovici smo imeli smolo na metu in bili smo slabi na skoku. To je konec koncev privodilo do poraza.

Daniel Müllner, trener Blackbirds: Danes smo rabili dolgo preden smo našli v tekmo. Ob koncu pa nam je uspel preobrat z dobro obrambo in bolšimi odločbami v napadu.

Christoph Astl, igralec Blackbirds: Trda tekma, obe ekipi enakovredni. Ob koncu smo z našo obrambo obrnili tekmo in jo odločili v našo prid.

KOŠ tednik: Zmagi za MU19 in MU14