04
feb 18

2.ZL: Tik mimo senzacjije

V soboto so bili KOŠevci v gosteh na Dunaju pri Vienna DC Timberwolvesih, proti katerim bi skoraj uspela senzacija. Ob koncu dneva so bili srečnješi sicer Dunajčani, Celovčani pa so vendar impresivno pokazali česar so sposobni.

Vienna D.C. Timberwolves : KOŠ Posojilnica Bank Celovec 88:87 (19:24, 40:53, 62:70)

Tekma je bila od prve minute naprej precej izenačena, a se je kazalo v dobro za KOŠevce. Sicer so osvojili vodstvo že kar ob začetku in ga niso dali več iz rok. Tako se ja glasil rezultat po prvi četrtini 19:24 v dobro za KOŠ Celovec. V tretji minuti druge četrtine so se približali domačini iz Dunaja na eno točko (30:31), a je borbenost igralcev KOŠa le nosila sadeže in tako je semafor po prvi polovici kazal prednost kar trinajstih točk (40:53).

Ob začetku druge polovice so nasprotniki spremenili taktiko obrambe in povišali agresivnost v napadu ter se s tem približali do konca tretje četrtine KOŠevcem na osem pik (62:70). Tako se je tudi opazil odhod Jakoba Stražarja, ki je bil Top-Rebounder in važni del rotacije KOŠa.  V zadnji četrtini so se Dunajčani postopoma približali točko za točko.  Šele 15 sekund pred koncem so prevzeli vodstvo (88:87) katergea tudi zadnji met Žige Erčulja ni mogel več spremeniti, saj se je žoga odbila od obroča. Posebno izkazal se je tokrat Jan Razdevšek, sicer je bil najboljši metalec celotne tekme in je dal kar 6 trojk (28 PTS, 7 REB, 4 AS). Vendar ob koncu tudi to na žalost ni zadostovalo za senzacijsko zmago.

Andi Smrtnik, kapetan KOŠa: Vedeli smo, da proti prvemu nimamo kaj izgubit. V glavnem je bil cilj, da pokažemo dobro igro tudi pri odsotnosti Jakoba Stražarja. To nam je več kot dobro uspelo in pokazali smo, da lahko s pametno igro in močno obrambo vsakega premagamo. Zato tem bolj boli, če zgubiš takšno tekmo samo za eno piko. To formo pa moramo pokazati v nasledni tekmi, da zasiguramo mesto v playoffu.

KOŠ tednik: 3 tekme, 3 zmage