07
nov 15

2.ZL Tesen poraz članov in senzacija pri dekletih

Zadnji dve sekundi, zadnji met in žoga, ki se je odbila od obroča, je zapečatila tesen poraz proti vodečemu na lestvici…

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : BK Mattersburg Rocks  64:66 (10:13, 27:33, 40:49)

Tako bi lahko strnili tekmo domačega moštva KOŠ proti Mattersburg Rocks. Tekma, ki se je pričela s trojko Grege Malija, se je kar kmalu prevesila v prid gostov, ki so imeli pri metih več sreče kot domačini. Domačini so sicer dobro branili, vendar se je žoga, ki so jo navijači videli že v mreži,  kar nekajkrat v odločilnih trenutkih tekme izvila iz obroča in preprečila točke. Kljub temu je bilo od začetka jasno, da lahko gledalci pričakujejo napeto in dosti izenačeno tekmo. To je potrdila tudi prva četrtina, ki se je končala s 13:10 za Mattersburg Rocks. Z dobro obrambo in nekoliko boljšimi meti je v 4. minuti druge četrtine KOŠ še enkrat prevzel vodstvo (19:18), vendar so slovenski košarkarji šli v odmor s šestimi točkami zaostanka (27:33). Prve minute po odmoru, v katerih je KOŠ v zadnjih tekmah kar nekajkrat presenetil nasprotnika, pa tokrat niso bile tako uspešne. Prednost gostov je naraščala in KOŠevcem je le z dobro obrambo uspelo preprečiti, da bi gostje popolnoma pobegnili. Pri metih pa še naprej niso imeli sreče. Tako se je po tretji četrtini  glasil rezultat 40:49. V zadnjih desetih minutah so varovanci trenerja Zupana začeli bolje zadevati in tudi iz distance je uspelo nekaj natančnih metov. S trojko Kalamande so se KOŠevci štiri minute pred koncem približali na tri točke (58:61). In s tem se je številnim in glasnim navijačem obetal razplet, ki naredi košarko tako atraktivno. Vse do konca so domačini upali, da jim bo uspel preobrat, vendar so izkušeni gostje iz Gradiščanske obdržali živce. Z žogo iz outa dve sekundi pred koncem se je KOŠevcem ponudila še zadnja priložnost. Kako se je končalo pa je že znano… Vodeči Mattersburg ostaja naprej na vrhu lestvice, KOŠevcem pa ostaja tolažba, da je tokrat res le za las manjkalo do senzacije in do prve zmage na domačih tleh. Končni rezultat se je glasil 64:66.

Štefan Hribar, športni vodja KOŠ: Po dobri borbi v obrambi smo tekmo konec koncev izgubili zaradi pre kratke klopi.

Žiga Erčulj, igralec KOŠ: Spročeno smo šli v tekmo, na koncu pa nam je manjkalo malo športne sreče.

Luka Gasper, igralec Rocks: V prvih treh četrtinah smo igrali dobro v zadnji pa malo popustili. Nebi bilo treba biti tako tesno ampak važno je, da smo zmagali. Pri nam manjka nekaj igralcev zato smo zadovoljni.

Kar članski ekipi ni uspelo, pa je uspelo ženski ekipi: Senzacija, saj je premagala lanskoletnega prvaka 2. Zvezne lige UBI Graz.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : UBI Graz  46:42 (14:9, 26:13, 42:29)

Ženske so pričele novo sezono s pravo senzacijo. Že v prvi tekmi so naletele na lanskoletne prvakinje in jih po borbeni tekmi zasluženo premagale. Odločilen za to presenetljivo zmago je bil začetek tekme, ko jim je uspelo presenetiti igralke iz Gradca in odločiti prvo polovico po vsem v svojo prid. Po petih osebnih napakah Mahalbašičeve, pa so se Gradčanke nevarno približale našim dekletom. Toda zbranost in skrajna motivacija sta bili na koncu tekme odločilni za tako dober štart. Zgleda, da lahko letos v 2. Zvezni ligi ženskih ekip od KOŠevk pričakujemo še marsikatero presenečnje…

Nesrečen start v sezono pa so v petek zabeležili tudi fantje pod 16. V prvi tekmi so podlegli mestnemu sotekmecu Wörthersee Piratom z 80:38.

Wörthersee Piraten : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  80:38 (21:5, 38:11, 54:27)

objavljeno v: 2. Zvezna liga 2. Zvezna liga člani članice fantje novice pod16