09
feb 19

2.ZL: Stvar močnih živcev

Jeklene živce so včeraj dokazali člani KOŠa, ko so zaostanek osmih točk ob polčasu pretvarili v solidno zmago.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : BBU Salzburg  71:65 (16:19, 24:32, 55:48)

Prvo žogo so v košu potopili gostje in povedli.  Nato pa žoga na obeh straneh ni hotela pasti skozi obroč. Šele po dveh minutah so KOŠevci iz rok kapetana Andija Smrtnika dali prvi koš (2:2). Po odprti izmenjavi udarcev so Celovčani po šestih minutah prvič prevzeli vodstvo (12:11), vendar ga niso zmogli obdržati. Po desetih minutah so gostje iz Solnograda imeli nos spredaj za tri točke (16:19).

Tudi v drugi četrtini so gostje imeli boljši štart. Za highlight drugega odbobja je v tretji minuti poskrbel Lovro Fižuleto, ki je ukradeno žogo zabil v koš k stanju 20:23. KOŠevcem pa se je naprej zatikalo v napadu in tam predvsem pri skokih po zgrešenih metih. V prvi polovici so Celovčani skupno pobrali le 14 skokov medtem, ko jih je BBU nabrala 28. Tako je nasprotnik do pavze vodstvo lahko povišal na 24:32.

V pavzi pa je trener Dragan Slišković očitno našel prave besede. Po menjavi strani so domačini namreč prevzeli taktirko, prekinili napade BBU in ukradene žoge tudi spravili v koš. Po 2:30 so KOŠevci lahko prvič izenačili na 36:36. Z zadetima prostima metoma pa je Andi Smrtnik prvič poskrbel za vodstvo – Stemberger, Slišković in Özdemir pa so, spet s ukradenimi žogami, povišali na 44:36. Do konca četrtine so gostje sicer lahko skrajšali za eno točko na 55:48, ritem pa so jasno narekovali KOŠevci.

Začetek zadnje četrtine se je KOŠevcem najprej spet začelo malo zatikati. Po dveh minutah, ko je semafor kazal 57:52, je trener Dragan Slišković vzel time-out. V sledečih minutah sta ekipi igrali na isti ravni, tako da so KOŠevci lahko obdržali vodstvo. Seveda pa so se gostje borili na vse moči, saj se za obe ekipi gre neposredno za možni vstop v playoff. Nervoza je bila neposredna in na obeh straneh je bilo videti mnogo napak in favlov. Ob koncu pa so KOŠevci dokazali da imajo jeklene živce in važno zmago spravili na suho. Končni rezultat se je glasil 71:65 in tako se je KOŠ z drugo zmago proti BBU Salzburg povzpel na deseto mesto.

Jaka Stemberger, igralec: Začeli smo zelo nervozno in igrali slabo obrambo. V drugi polovici smo se ujeli, igrali bolj agresivno in zasluženo zmagali.

Dragan Slišković, trener: Z drugo polovico sem zelo zadovoljen. Dobro smo branili in v napadu igrali bolj pametno.

ÖMS MU16: Na pravi poti