20
mar 16

2.ZL: S porazom v play-off tekmovanje

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : WSG Raiffeisen Radenthein Garnets  56:64 ( 20:12; 29:33; 47:48 )

Kljub boleznim in poškodbam je članska ekipa KOŠa pričela prvo četrtfinalno tekmo proti Garnetsom zelo angažirano in takoj vodila s 5:0. Toda ekipi iz Radentheina je hitro uspelo zaustaviti te napade in v 6 minuti se je glasil rezultat že 9:12 za goste. Potem pa je do konca 1. četrtine sledila najuspešnejša faza KOŠa v tej tekmi, ki so jo s tremi trojkami in košem odločili kar z 11:0 zase.

Toda v drugi četrtini, ki so jo pričeli še z uspešno trojko Malija, se je domačinom povsem zataknilo. Hitro zbrane osebne napake so ohromile igro KOŠevcev, povrhu pa je dobil Jakob Stražar, mnogokrat v tej sezoni odločilni mož v ekipi in eden redkih popolnoma zdravih, že v 4. minuti druge četrtine dosojen četrti osebni prekršek. S tem so bili domačini oropani vseh možnosti za agresivno obrambo in so temu primerno tudi nadaljevali igro. Med 2. in 8. minuto so gostje dosegli kar 16 točk, medtem ko so domačini obupali nad močno consko obrambo gostov. Vsa moč na skoku (do konca tekme 43) slovenskim košarkarjem ni pripomogla do točk in ostali so v tej fazi praznih rok. Ponovna trojka Malija je sicer prekinila to negativno serijo in KOŠ se je približal spet na dve točki, toda do konca četrtine so gostje ponovno povišali za dve točki in odšli v odmor z vodstvom 29:33.

Iz kabine so prišli Zupanovi fantje, kljub slabemu razpletu igre, motivirani in odločni in so dve minuti po vstopu v drugo polovico tekme rezultat lahko še izenačili. V nadaljevanju pa so bili vseskozi v vodstvu gostje in čeprav zelo tesno. Poleg tega je KOŠ ostal brez Jakoba Stražarja, saj je moral zaradi petega osebnega prekrška mnogo prezgodaj  zapustiti parket. Ob koncu tretje četrtine se je glasilo 47:48 za goste.

Vse bi se lahko očitalo domačinom, samo enega ne: pomanjkanja borbenosti. Sledila je izjemno napeta in izenačena zadnja četrtina. V peti minuti je bil rezultat spet popolnoma izenačen (56:56). Toda v zadnjih odločilnih trenutkih je domačinom vse bolj manjkal Jakob Stražar. V zadnji minuti je moral zapustiti igrišče s petimi prekrški tudi Toman Feinig, in zdravstveno načeti ekipi je pošla moč. Kljub nekaterim priložnostim je bila žoga že „pretežka“ in ni in ni hotela več skozi obroč. In celo tako zanesljivi igralec kot Žiga Erčulj, ki je tudi na ta dan dosegel „Double-Double“, svojih zadnjih dveh prostih metov ni mogel več izkoristiti. Gostje pa so neuspešne napade domačinov in njihove številne zgubljene žoge (25) korak za korakom izkoristili in zaključili tekmo z zmago in osmimi točkami naskoka. Končni rezultat se je zato glasil 56:64.

Tako v nizu na dve dobljeni tekmi („best of three“) vodi Radenthein z 1:0 in KOŠevci so obsojeni na to, da sedaj na tujem obrnejo razplet in si tam priborijo možnost za vseodločilno tretjo tekmo na domačih tleh.

Med številni gledalci, ki so spremljali to prvo tekmo, sta bila tudi nekdanji jugoslovanski reprezentant Peter Vilfan in celovški podžupan Jürgen Pfeiler.

Tekma v Radentheinu bo na veliko soboto, 16.03.2016 ob 18:30 v športni dvorani v Radentheinu (Fischerstraße 16, 9545 Radenthein). Če prav je tekma ob cerkvenem in družinskem prazniku, štejemo na naše navijače, saj je pot dokaj kratka. Povabite vaše sorodnike in prijatelje in pridite navijat za KOŠ – štejemo na vašo podporo iz tribune!

Stefan Hribar, športni vodja KOŠa: Zaradi bolezni in poškodb je prvo play-off tekmovanje poteklo kot je. Telesno in mentalno nismo bili dosti prisotni, 25 zgubljenih žog in slab izkupiček kljub 43. skokom govori za se. Druga tekma bo potekla povsem drugače.

Rok Zupan, trener KOŠa: Ponosen sem na mojo ekipo, ker se je kljub boleznim in poškodbam nekaterih hrabro borila.

Patrick Biedermann, kapetan Garnets: Bila je bitka v obrambi! Slab izkupiček metov in kljub temu smo zmagali.

Goran Jovanovič, trener Garnets: Odigrali smo dobro obrambo, ker vemo da KOŠ igra zelo ofenzivno in bi igranje akcije za akcijo ne zadostovalo. Čestitam obem ekipam k športni tekmi.

2.ZL Paly-Off: Druga četrtfinalna tekma