06
jan 18

2.ZL: S porazom v novo leto

Na prvi tekmi 2018 so KOŠevci doma v Šentpeterski dvorani gostili ekipo Raiffeisen Dornbirn Lions. Od vsega začetka se je obetala napeta tekma, čeprav je bilo jasno, da bodo zmagali zeleno-beli, saj si ekipi delita klubske barve.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Raiffeisen Dornbirn Lions  76:86 (16:22, 33:37, 50:65)

Tekma se je začela z napakami na obeh straneh. Izgubljena žoga KOŠevcev, zgrešeni napad pri Dornbirnu in nato še enkrat pri KOŠu. Povedli pa so najprej Predarlčani in to kar s trojko, kateri so po ponovno izgubljeni žogi KOŠevcev takoj dodali še dve točki. Po skoraj dveh minutah potem iz rok Žige Erčulja od prostega meta tudi prve točke za KOŠ. Celovčanom pa se je tudi v nadaljnem razpletu zatikalo. Predvsem zelo agresivna obramba levov jih je spravljala ob živce. Ob koncu četrtine pa so domačini lahko le še skrajšali na -6 točk: 16:22

Po prvi kratki pavzi pa so Predarlčani spet prižgali turbo in hitro zvišali na 18:28. Tudi v tej četrtini je bilo videti veliko napak. Na srečo za gostitelje pa so po uvodnih minutah četrtine tudi gostje pogostejše zgrešili. V tej fazi sta obe ekipi nabirali predvsem favle. Že v sedmi minuti sta obe moštvi imeli bonus. V osmi minuti je Christian Erschen s trojko v zadnji sekundi shotclock skrajšal na 29:34 in Žiga Erčulj po ukradeni žogi na 31:34. Ob polčasu pa je semafor kazal 33:37 in vse je bilo spet odprto.

Po menjavi strani pa so spet gostje točkovali kot prvi. Tokrat je Luka Brajkovič povišal na 33:40. Obramba Predarlčanov je vnaprej bila zelo efektivna in zadevali so skoraj iz vseh pozicij, medtem ko je KOŠevce zasledovala smola. Po treh minutah so Lionsi spet vodili s +10. Medčasno so se KOŠevci priborili nazaj na -5. Potem pa so Lionsi, predvsem Alexander Atterbigler in Luka Brajkovič, začeli zadevati trojko za trojki in do zadnje četrtine povišali naskok na 50:65.

KOŠevci so se po močeh borili, vendar so lastne napake preprečile, da bi se približali. Nelepi višek teh je bila nešportni favel Andija Smrtnika, ki je nasprotnika privodila na linijo za proste mete in jim dodatno prinesla posest žoge. Smola pa je KOŠevcem lepila na podplatih. V četrti minuti je zaradi petih osebnih napak Marin Slišković, ki je s 13imi točkami bil med najboljšimi KOŠevimi strelci, moral zapustiti igrišče. V sedmi minuti mu je zaradi istega vzroka sledil blesteči organizator igre Žiga Erčulj (20 PTS, 6 REB, 5 AS, 5 STL). Konfrontirani z zaostankom 14ih točk (65:79) in brez dveh top akterjev so se KOŠevci še enkrat uprli proti levom iz zahoda Avstrije. Več kot olepšanje rezultata pa tudi z double-doublom (20 PTS, 10 REB) Vjerana Solde ni bilo več možno. S končnim rezultatom 76:86 so Lionsi odnesli zmago na Predarlsko. Udeležba KOŠevcev v PlayOffu pa je z vsakim porazom bolj vprašljiva.

Dragan Slišković, trener KOŠ: S takim izkupičkom metov in takšno obrambo, predvsem v tretji četrtini, ni kos zmagati tekme.

Vjeran Soldo, igralec KOŠ: V nekaterih fazah je nam manjkala koncentracija v obrambi in imeli smo smolo na metu.

2.ZL: UBC St. Pölten vs. KOŠ Celovec