28
feb 15

2.ZL: Prvenstvo zaključeno

Za člansko ekipo KOŠ Posojilnica Bank Celovec je tekma proti Beljaku bila zadnja v tej sezoni, kajti uvrstitev v play-off ni uspela. Na žalost pa tudi za zaključek sezone ni bilo zmage.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Panaceo Raiders Villach  65:74 (8:15, 29:43, 46:61)

Tekma se je začela z dobro obrambo na obeh straneh, po prvih petih minutah ni bilo videti veliko košev (3:5). Nato pa so gostje pospešili, četrtina se je končala z 8:15.

Tudi v nadaljevanju so bili Beljačani uspešnejši in v četrti minuti vodili za 15 točk. Kljub naporu domačinom ni uspelo bistveno izboljšati rezultata. V odmor so se podali z 29:43.

KOŠu tudi v tretji četrtini ni našel recepta da bi nadigral nasprotnika in zmanjšal zaostanek, kot je bilo razvidno iz rezultata (46:61). Šele v zadnji četrtini je igralcem trenerja Radovića uspelo nekoliko polepšati rezultat. Razliko v koših so zmanjšali na 9 točk. Končni rezultat se je glasil 65:74.

Stefan Hribar, športni vodja KOŠ: Čez tri četrtine se je videlo da sezona gre proti koncu. Z samo eno dobro četrtino ne moreš biti uspešen.

Stacey Nolan, trener Raiders: Delo trenerja Radovića je, če upoštevamo finančne možnosti kluba, zelo dobro. Tudi moštvo je dobro igralo. Za nas pa je sedaj važno, da obdržimo smer in se dobro pripravimo na play off.

Top Scorer KOŠ: Primc A. (24), Smrtnik A. (20), Kunc A. (15)
Top Scorer Raiders: Gaidys P. (18), Kelley T. (15), Gross N. und Carr M. (13)