18
nov 17

2.ZL: Poraz v prvem polčasu

Z velikim pričakovanjem so KOŠevci šli v derbi proti Panaceo Raidersom iz Beljaka, saj sta obe moštvi v dosedajšnjih medsebojnih obračunih zabeležili po 4 zmage. Na žalost pa so varovanci trenerja Sliškovića  zaspali prvo polovico.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Panaceo Raiders Villach  73:79 (11:17, 28:41, 55:62)

Srečanje med koroškima tekmecema se je za KOŠ začelo manj uspešno kot željeno. S hitrimi napadi in uspešnimi meti je nasprotnik Panaceo Raiders Villach po šestih minutah vodil že s 6:12. KOŠevci na metu niso imeli toliko sreče, saj so do konca tekme zadeli le 37% metov. Beljačani pa so do konca četrtine obdržali prednost 6ih točk (11:17). Beljak je v nadaljevanju povišal svojo prednost na 13 točk (17:30). KOŠ pa ni našel pravega recepta, sicer je točkoval, vendar se ni mogel bistveno približati. Tako so šli Celovčani v pavzo z zaostankom 13ih točk (28:41).

Po pavzi so se KOŠevci nekoliko ujeli in šlo jim je bolje od rok. Slovenski košarkarji so v treh minutah dosegli 10 točk in se približali na 38:44. Minuto pred koncem četrtine se je KOŠ Beljačanom približal na 54:57 in zaživelo je upanje na zmago. Raidersi pa so hitro dodali trojko in dvojko medtem, ko je Marin Slišković zadel le enega od dveh prostih metov. V zadnjo četrtino so šli domačini s sedmini točkami zaostanka (55:62). Domačini tudi v zadnji četrtini niso popustili. V 36. minuti so imeli KOŠevci le še tri točke zaostanka, nakar je Žigi Erčulju s trojko uspelo rezultat celo izenačiti (68:68) – cela tribuna je bila na nogah, vse je bilo spet možno. Vendar KOŠevci zaradi številnih favlov niso mogli odigrati željene taktike, ker je bila nevarnost izključka prevelika. Raidersi so to izkoristili in hitro spet povišali na 68:75. Tudi zadnji srčni upor KOŠevcev ni bil poplačan, Beljačani so do konca ostali srečnejši in zmagali s končnim rezultatom 73:79.

Žiga Erčulj, igralec KOŠa: Bila je težka tekma. Ob začetku smo bili nervozni. Beljačani so boljše zadevali in to je bilo merodajno.

Dragan Slišković, trener KOŠa: Beljačani so svoje prednosti boljše izkoristili. V prvi polovici smo bili slabi na skoku. Samo nekaj žog je odločilo tekmo.

Mensud Julević, igralec Raidersov: Napet derbi. Težka tekma. Vedeli smo, da KOŠ igra dobro košarko. Medčasno smo igrali slabše, ob koncu pa smo strnili naše vrste in zmago odnesli domov.

Natalia Tcherkasheva, trenerka Raidersov: Počasi smo našli našo formo. Seveda imamo še prostor navzgor, v obrambi in v napadu. KOŠ je odigral dobro tekmo vendar v odločilni fazi smo bili boljši.

KOŠ tednik: 3 od 4ih