12
mar 17

2.ZL: Poraz v podaljšku

Včeraj so KOŠevci na tujem nastopili proti prvaku lanske sezone UBC St. Pölten. Ekipa iz Nižje Avstrije pa je imela še odprt račun s KOŠevci, saj so novembra v Celovcu podlegli s 75:67. KOŠevci pa so se hrabro borili in izsilili celo podaljšek.

UBC St. Pölten : KOŠ Posojilnica Bank Celovec 82:68 (12:11, 31:23, 51: 44, 66:66)

Pri tekmi na tujem je KOŠevcem spet od vsega začetka bilo videti, da se na domačih tleh in s svojo publiko na tribuni počutijo bolje. Tako je ekipi ob začetku tudi nekoliko manjkala volja in tekma se je začela zadržano. Na srečo pa so tudi gostitelji uvodno četrtino odigrali dokaj umirjeno (12:11).

Dobra obramba celovših košarkarjev (mdr. 40 skokov) zmajem iz St. Pöltna tudi naprej ni dovoljevala prejasnega naskoka. Vedno spet je bil rezultat izenačen ali pa je vodstvo menjalo med ekipama. Nasprotno pa so varovanci trenerja Sliškovića imeli težave v napadu in zaključku (45% od dvojke, 21% od trojke) in gostitelji so jim pokradli kar nekaj žog. Tako so KOŠevci šli v odmor z zaostankom osmih točk (31:23).

Tudi v drugem polčasu so KOŠevci košarkarjem iz St. Pöltena ostali za petami. Pri tem je tokrat blestel predvsem Vjeran Soldo, ki je dosegel „Double-Double“ (10 skokov, 19 točk) in s tem bil tudi najboljši strelec KOŠa. Po tridesetih minutah je semafor kazal 51:44.

V zadnji četrtini so KOŠevci kot vedno še enkrat dali vse od sebe. Počasi so postali nervozni tudi domačini, ker KOŠevci niso popustili in se vedno bolj približali nasprotniku. In res je vse kazalo, da bo uspela naslednja senzacija. Dve minuti pred koncem rednega igralnega časa so KOŠevci z metom Vjerana Solda spet prevzeli vodstvo (63:64). Gostitelji pa so z metom iz distance Lukasa Böcka spet povedli (66:64). V zadnjih sekundah se je odvijala prava kriminalka. Martin Speiser je Jakoba Stražarja lahko ustavil le s fovlom nakar je ta izkoristil oba prosta meta (66:66). Nato so St. Pötnerji zgrešili dve trojki in v zadnjih sekundah je Žiga Erčulj še enkrat dobesedno imel vse v rokah. A žoga se je nesrečno odbila od koša navzven in v naslednjem trenutku je zatulila sirena, ki je pomenila podaljšek.

Sicer je prisiliti prvaka na tujem v podaljšek že uspeh, vendar je kratka rotacija KOŠevcev v tem primeru velika šibkost. Tako je KOŠevcem povsem zmanjkalo moči. Zmaji pa so še enkrat prikazali, da nujno želijo zmago. Ob koncu so gostitelji podaljšek dobili s 16:2, zaključili tekmo z 82:68 in KOŠevce poslali domov brez točk.

Andi Smrtnik, kapetan: Vsi vemo, da smo pred domačo publiko močnejši kot na tujem. Vendar to danes ni bilo odločilno. Močnega nasprotnika smo terjali do zadnje minute, vendar je ob koncu manjkala trohica sreče. Za podaljšek pa imamo enostavno prekratko klop.

Adrian Benetik, podpredsednik: Seveda vedno igramo na zmago, ki tokrat ni uspela. Na srečo pa smo že zagotovo uvrščeni v Playoff. Prihodnji teden hočemo doma še enkrat sproščeno odigrati proti Salzburgu nato pa se veselimo na Playoff.

Članice: Močan nastop proti UBI