22
feb 15

2.ZL: Poraz proti favoritu

Kljub temu, da sta se v ekipo vrnila Peter Papič in Aleš Kunc KOŠ proti premočnim Dunajčanom ostane brez šans.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Vienna D.C. Timberwolves 78:102  (18:28, 47:48, 57:74)

KOŠ Posojilnica Bank Celovec se je do sedme minute v prvi četrtini enakovredno kosal s favoriziranimi gosti z Dunaja, kar se je kazalo v rezultatu 15:15. Šele v zadnjih dveh minutah je uspelo Dunajčanom povečati svojo prednost (18:28).

Toda varovanci trenerja Radovića niso obupali, pač pa z velikim elanom in prizadevnostjo popravili rezultat do pete minute druge četrtine na 37:38, nato pa se do konca prvega polčasa dobro držali in šli v odmor s 47:48. S tem so to drugo četrtino zmagali z 29:20!

Po odmoru je ekipa Timberwolves takoj prevzela iniciativo in pokazala svojo premoč, saj je trenutno na drugem mestu lestvice. V najkrajšem času so gostje šli jasno v vodstvo in tretjo četrtino odigrali prepričljivo (57:74).

Tudi v zadnjih 10 minutah se slika na igrišču ni bistveno spremenila. Nasprotnik Vienna D.C. Timberwolves je prednost zadržal do konca. Končni rezultat se je glasil 78:102.

Stefan Hirabar (športni vodja KOŠ): Čestitamo gostom k zmagi. Nismo mogli izčrpati maksimum, ker je še vedno nekaj igralcev zdravstveno načetih.

Hubert Schmidt (trener Timberwolves): KOŠ nam je v prvi polovici z dobrimi zadetki naredil zelo težko. V drugem polčasu smo branili bolje in KOŠevci so postajali utrujeni tako, da smo zasluženo visoko zmagali.

Top Scorer KOŠ: Primc (21), Kunc (17), Hercegovac (17)

Top Scorer Timberwolves:  Palaković (22), Krolo (17), Cosić (17)