24
okt 16

2.ZL: Podarjeno

Tako bi lahko na kratko strnili tekmo Koša proti Dornbirn Lions, saj so le ti v 10 minutah preusmerili tekmo za 180°

Raiffeisen Dornbirn Lions : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  88:79 (12:19, 39:28, 67:56)

Za obe moštvi je veljalo le eno, priboriti si prve točke. Celovčani so zbrani okoli kapetana Andija Smrtnika pričeli fulminantno in domačini so jih lahko samo težko zaustavjal. Tako se je že po petih minutah glasil rezultat 2:13. Potem pa so šli tudi levi v ofenzivo in tako se je tudi pri Koševcih višalo število osebnih prekrškov. Do konca četrtine so domačini zmanjšali zaostanek na 7 točk (12:19). V drugi četrtini je bil dvoboj, ki je bil poln prekrškov,  zgubljenih žog in nepotrebnih napak, dosti izenačen. Predvsem varovanci Dragana Sliškovića pa so priborjene žoge premalokrat spremenili tudi v točke. Tako se je tekma odvijala predvsem na liniji prostega meta ali meta za tri točke. Kljub temu je Koševcem do odmora uspelo povišati vodstvo na 11 točk.

Tudi po odmoru se v tekmi ni dostikaj spremenilo. Sicer sta obe moštvi točkovali pogosteje, Dornbirn je pred vsem držal v tekmi glavni akter Ander Arruti, vendar posebnih podvigov obe nista zmogli. V šesti minuti so Koševci s peto timsko napako domačinom omogočili več prostih metov in tudi pod košem so bili üe naprej pogosto neuspešni. Tako sta se obe moštvi borili s svojimi nedostatki, razlika v rezultatu pa je bila ob konca četrtine ista (+11), kot v začetku te četrtine.

V začetku zadnje četrtine je kapetan Andi Smrtnik povišal prednost še na 13 točk, potem pa se je KOŠevcem popolnoma odtrgala nit in Levi so pričeli z neverjetnim zaletom. Kapetan Alexander Atterbiegler je pričel boj za preobrat tekme z dvema trojkama. In naenkrat je domačinom uspelo vse, KOŠevci pa so naredili napako za napako in postajali vedno bolj živčni. V četrti minuti so domačini s prostim metom, ki so ga dobili zaradi bonusa petih prekrškov KOŠevcev, izenačili (71:71). Od tega trenutka naprej so Levi atakirali na celotnem igrišču, KOŠevcem pa je le še redko uspel predor do koša. Poleg tega so lahko zaustavljali domačina Aderja Arrutija le še s prekrški in ta je dosojene proste mete hladnokrvno izkoristil. V zadnji minuti sta zaradi petega osebnega prekrška morala zapustiti še Papič in Erschen igrišče, zadetki, ki so jih KOŠevci dosegli pa so pomenili le še lepotno korekturo rezultata. Z 32:12 so domačini v zadnji četrtini igro postavili popolnoma na glavo in domači publiki poklonili zmago z 9 točkami razlike (88:79).

Andi Smrtnik, kapetan KOŠa: Mi bi lahko tekmo odločili že v prvi četrtini, vendar smo naredili spet preveč napak. Tako smo dali nasprotniku možnost, da nadoknadi zaostanek in vsak ve, da se Levi pred domačo publiko borijo do konca tekme in obrnejo vsako tekmo v svoj prid.

Dragan Slišković, trener KOŠa Celovec: Preko trideset minut smo, če izuzamemo nekaj nepotrebnih napaka, igrali dobro. V zadnjih desetih minutah pa smo brez potrebe podarili zmago domačinom.

Za KOŠ pomeni sedaj se spet pobrati, se iz napak učiti in pogled usmeriti naprej. Naslednjo soboto je ob 17.00 uri na sporedu prva tekma na domačih tleh, proti Basket Flames iz Dunaja in čas bo za prve točke.

KOŠ tednik: Start sezone za dekleta POD16 in fantje POD14