03
mar 19

2. ZL: Play-off izven dosega

KOŠ Celovec je v predzadnjem krogu regularne sezone srečal ekipo iz St. Pöltna. Tokrat so Celovčani nastopili spet z oslabljeno ekipo. Tekma, ki je dolgo potekala precej izenačeno, se je končala z zmago domače ekipe. Udeležba v play-offu je za KOŠ s tem postala nedosegljiva.

UBC St. Pölten : KOŠ Posojilnica Bank Celovec 71:63 (17:19, 33:29, 51:48)

Vodstvo je na začetku igre prevzel KOŠ, na to pa so domačini hitro reagirali. Večkrat je prišlo do izenačenja. Do konca prve četrtine je tekma bila precej izenačena, a KOŠ je imel lahko prednost (17:19). V dvanajsti minuti je ekipi UBC St. Pölten prvič uspelo prevzeti vodstvo, a tudi tu je hitro prišlo spet do izenačenja. Pri obeh ekipah so se vrstile napake pri podajah in zaključkih, ekipa iz Nižje Avstrije pa si je do polčasa lahko pridelala majhno prednost – 33:29.

Po pavzi so se pri KOŠevcih številčile napake, nasprotniku pa je uspelo povišati svojo prednost, po štirih minutah celo na razliko 14 točk. Po osmih minutah je Fižuleto ukradeno žogo zabil v košu, s tem pa se je razmak zmanjšal na -3 (51:48). Zadnjih deset minut se je KOŠ večkrat približal nastrotniku na dve točki, ta pa je imel več sreče pri zaključkih in tako štiri minute pred koncem tekme povišal na +8 (61:53). Dve trojki igralca Sliškovića sta privedli do začasnega znižanja razmaka, tem pa so sledile izgube žog in nastprotnik je vodenje lahko še enkrat povišal. Končni rezultat: 71:63.

Toman Feinig, igralec KOŠa: Borili smo se od začetka do konca. Izgubili pa smo preveč žog, da bi lahko dosegli zmago.

Andi Smrtnik, kapetan KOŠa: Zelo smo razočarani nad porazom, kajti s tem ni več šanze, da se uvrstimo v play-off. Nasprotnik je imel večjo rotacijo in to dobro izkoristil, nam pa je manjkala sreča pri metu. Škoda, ker bi tudi brez Jake, Volkana, Valentina in Miloša bilo možno zmagati to tekmo.

ÖMS MU16: Na vrhu lestvice!