feb 15

2.ZL: Oslabljeni KOŠevci ponovno poraženi

Kljub borbeni tekmi so se KOŠevci poraženi vrnili iz Mistelbacha.

Mistelbach Mustangs : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  87:62 (20:14, 46:30, 62:41)

Naši fantje so se, kot že pri tekmah poprej, oslabljeni odpravili v Msitelbach. Še vedno manjkata Aleš Kunc in Peter Papič, katera se zaradi poškodb v začetku sezone, najbrž ne bosta več vrnila v ekipo. Mistelbach je takoj povedel in po štirih minutah so gostitelji vodili že 10:3. Do konca četrtine pa jim ni uspelo zvišati prednosti, kar je predvsem zasluga Primca in Hercegovca – 20:14.

V drugi četrtini je KOŠ prestavil na cono. Vendar tudi nova taktika ni prinesla zaželjenega preobrata. Z dobrimi podajami in hitrimi napadi je Mistelbach zvišal na 38:23. Po timeoutu pa so se KOŠevci nekoliko ujeli in s pomočjo močnega Hercegovca ostali Mustangom na petah.

Po pavzi se je ekipa vrnila v dvorano bolj agresivno in do četrte minute tako znižala na 48:41 in tudi dobila četrtino. Ob koncu tretje četrtine je semafor kljub temu kazal 62:41.

Počasi vendar gotovo je fantom zmanjkovalo energije. Toda kot vedno se je ekipa borila do konca in trener Radovič je poslal na igrišče tudi  najmlajše, katerim nikoli ne primanjkuje borbenosti. Tekma pa se je vseeno končala v prid gostiteljem z rezultatom 87:52.

Kapetan Toman Feinig: Tekma je bila borbena in dobili so priložnost tudi mladi igralci. Ob koncu nam je zmanjkalo energije in igralcev. Rezultat pa nikakor ne zrcali, kar se je dogajalo na igrišču.

WU16: Zadovoljne kljub porazu