18
mar 17

2.ZL: Odločitev v prvi četrtini

V soboto, 18. marca so KOŠevci doma gostili ekipo iz Salzburga. Sicer je bila uvrstitev v Playoff že pred tekmo zagotovljena, vendar  je šlo za utrditev sedmega mesta na lestvici. To pa je KOŠevcem uspelo z naskokom iz le ene, namreč prve četrtine.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : BBU Salzburg  86:82 (22:13, 46:40, 67:62)

Tekma se je začela izenačeno. Najprej so povedli KOŠevci, vendar jim je nasprotnik ostal za petami in vodstvo je že v prvi četrtini nekajkrat menjalo. V drugi polovici četrtine pa je KOŠu uspelo se oddaljiti. Za vodstvo devetih točk ob koncu prve četrtine sta predvsem poskrbela Peter Papič in Žiga Erčulj iz distance ter Vjeran Soldo, ki je od svoje priljubljene pozicije ob robu rakete zadeval visokoodstotno in bil ponovno najboljši strelec tekme (25). Po desetih minutah se je rezultat glasil 22:13. Kako važen je bil ta naskok, se je izkazalo šele v nadaljnem razpletu tekme.

V drugi četrtini sta obe ekipi igrali koncentrirano in tako se tudi pri stanju ni veliko spremenilo. Salzburg pa je igral nekoliko bolj zagriženo in imel boljši konec. Tako so gostje do odmora skrajšali na 46:40.

V tretji četrtini je zgledalo, da bodo KOŠevci zgubili rdečo nit. V peti minuti je namreč BBU prevzel vodstvo, ki je nato spet nekajkrat menjalo med ekipama. Gostje pa so imeli le malo uspeha pri prostih metih in dodatni dve trojki Petra Papiča sta proti koncu četrtine KOŠevcem rešila pet točk prednosti za zadnjo četrtino (67:62).

V tej KOŠevci niso popustili in medčasno vodili že s 14imi točkami naskoka. Za to je bil odgovoren predvsem Žiga Erčulj, ki je tokrat dosegel tako imenovani „Triple-Double“ (10 skokov, 11 asistov, 16 točk) in preko celotne tekme vedno spet poskrbel, da so soigralci dobili podajo v pravilnem trenutku. Proti koncu pa je postalo še enkrat tesno. Z desetimi točkami brez premora in dodatno trojko so gostje minuto pred koncem še enkrat skrajšali na 83:80. Vendar so KOŠevci obdržali živce in zmago spravili s končnim rezultatom 86:82 na suhu

Sicer so KOŠevci odločili zase le prvo četrtino (22:13) in zgubili vse ostale (24:27, 21:22, 19:20) vendar so ponovno bili zelo močni na skoku (36), podelili kar 19 asistov in nasprotnikom pokradli 10 žog in to je konec koncev bil recept za uspeh. Z zmago proti Salzburgu pa so KOŠevci, čeprav 2. aprila igrajo še na tujem proti Basket Warriorsem iz Dunaja, zagotovili sedmo mesto po osnovnem krogu. Na koga bodo naleteli v Playoffu pa še ni jasno. Saj vse štiri top-ekipe na lestvici trenutno beležijo 28 točk.

Andi Smrtnik, kapetan KOŠa: Danes smo imeli kar nekaj težav. Manjkal nam je Christian Erschen in to pri naši kratki klopi hitro čutimo. Kljub temu smo odigrali solidno tekmo.

Dragan Slišković, trener KOŠa: Občasno smo igrali dobro. Manjka nam pa še vedno stabilnost za Playoff. Pozitivno pa je treba omeniti, da smo začeli kontrolirati skoke.

Jasmin Tomas, kapetan BBU: V zadnji četrtini smo za dve minuti imeli propad in to nas je stalo zmago.

Aaron Mitchel, trener BBU: Moja ekipa je odigrala dobro tekmo, to bo temelj za Playoff.