03
dec 17

2.ZL: Obvezna zmaga uspela

V soboto ob 17:00 so se KOŠevci pred domačo publiko soočali z ekipo BBU Salzburg. Čeprav so varovanci trenerja Sliškovića imeli še pokalno tekmo v nogah so lahko slavili naznanjeno obvezno zmago.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : BBU Salzburg  87:65 (30:21, 48:39, 70:51)

Tekma se je začela izenačeno. Najprej so lahko povedli gostje preden je vodstvo nekaj krat menjalo med ekipama. V drugi polovici prve četrtine pa se je KOŠu uspelo oddaljiti na +7 točk (20:13), po prvih desetih minutah pa je semafor kazal 30:21. V drugi četrtini se Salzburgu ni uspelo približati. KOŠevci pa so svojo prednost medčasno povišali, ob koncu pa so s ponovno devetimi točkami naskoka šli v kabino (48:39).

Po odmoru so tako gostje kot tudi domačini navdušili gledalce s hitro igro ter lepimi akcijami in zaključki. Slovenski košarkarji niso popustili in preden je napočila zadnja četrtina so KOŠevci imeli ugodno prednost 19ih točk (70:51). Ker pa se gre za direktno diferenco točk iz dveh tekem Celovčani tudi v zadnjih desetih minutah niso popustili. V zadnji četrtini so dobili priložnost spet najmlajši igralci, ki se tudi na velikem parketu 2. zvezne lige vedno bolje znajdejo. Ob koncu so KOŠevci pred domačo publiko slavili neogroženo zmago s končnim rezultatom 87:65. Poleg Vjerana Solde, ki je z 18imi točkami bil top strelec KOŠa, sta Žiga Erčulj (10AS, 14PTS) in Jakob Stražar (11REB, 13PTS) poskrbela za kra dva tako imenovana „Double-Double“.

Dragan Slišković, trener KOŠa: Obvezna zmaga je uspela, vendar ni vzroka za evforijo. Še nas čakajo pomembne tekme.

Christian Erschen, igralec KOŠa: Lepo, da smo končno zmagali in, da lahko gremo s prednostjo v Salzburg, kjer upamo odnesti drugo zmago. Danes smo si v prvi in tretji četrtini naigrali lep naskok s katerim smo gospodarili do konca.

Luka Milovač, igralec BBU: Danes smo računali z zmago vendar nismo bili kos izzivu. Dopustili smo pre lahke mete in sami imeli težave na zaključku. Preveč izgubljenih žog in šibkost na skoku nas je konec koncev stala zmago.

KOŠ tednik: Dve zmagi proti Raidersom