10
mar 19

2.ZL: Ob koncu jasni poraz

Z močno okrnjeno ekipo, kar šest igralcev je manjkalo, so KOŠevci včeraj šli v zadnjo tekmo osnovnega kroga. Da morajo KOŠevci v play-down je bilo že jasno, vendar derbi je vedno nekaj posebnega in to se je prikazalo tudi tokrat.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Panaceo Raiders Villach  76:92 (14:32, 38:53, 61:65)

Z več ali manj polovično ekipo, manjkali so namreč Stemberger, Fižuleto, Slišković, Mićković, Pasterk in Ponholzer, so se KOŠevci ob začetku težko znašli na terenu. Brez pravega centra so morali igrati v čisto nenavadni postavi. Tako je npr. kapetan Andi Smrtnik igral na poziciji pet. To se je seveda takoj prikazalo tudi v rezultatu. Beljačani so povedli in že v prvi četrtini oddrveli na 14:32. V drugi četrtini so se Celovčani znašli v novi situaciji in jo odločili za se (24:21), vendar so v pavzo šli s petnajstimi točkami zaostanka (38:53).

Derbi brez nepričakovanega preobrata pa ne bi bil derbi. V tretji četrtini so KOŠevci prižgali turbo in se postoma začeli približevati Raidersem. Do konca četrtine so skrajšali na 61:65. Ko so začetek zadnje četrtine lahko prevzeli vodstvo (69:67) je kratko zaživelo upanje na senzacijo. Nato pa so Beljalčani okoli nadpovprečno razpoloženega Antonia Bobana (33 PTS, 17 REB) odigrali fulminanten finiš. V le sedmih minutah so okrnjene KOŠevce nadigrali s 7:25 in ob koncu jasno zmagali s končnim rezultatom 76:92.

Na lestvici ob koncu osnovnega kroga poraz ni več kaj spremenil. KOŠu ni uspelo se uvrstiti med najboljših osem ekip za play-off. Kot deveti pa KOŠevci v play-down gredo s tremi bonus-točkami. Prva tekma pa bo že v soboto 16.03., ob 18:00 uri, v domači dvorani v Šentpetru proti ekipi Union Deutsch-Wagram Alligators.

Andi Smrtnik, kapetan KOŠ: Zato, dan am je manjkalo kar šest igralcev, smo se dobro držali. Medčasno smo lahko zdražili Beljačane, to je bil naš cilj. K večjemu smo lahko zadovoljni s tekmo in gremo z dobrim občutkom v play-down.

Toman Feinig, igralec KOŠ: Na žalost smo pričeli zelo slabo. Medčasno smo igrali odlično ob koncu pa nam je zmanjkalo sape.

Nino Gross, kapetan Raiders: Nisem zadovoljen z današno tekmo. Če bomo tako igrali v prvem krogu play-offa ne bomo prišli daleč. KOŠ je dobro odigral.

Rok Zupan, trener Raiders: Bila je formalna tekma. Vesel sem, da je srečanje poteklo športno. Na nas sedaj čaka play-off in upam, da bomo še veliko dosegli.

#recap: Teden brez uspehov