17
feb 19

2. ZL: Možnost za play-off živi

Tokrat je KOŠ na tujem srečal ekipo iz Deutsch Wagrama. Tekma v 18. krogu prvenstva je bila napeta, saj so se KOŠevci borili za še možno mesto v play-offu, Alligators pa so nujno hoteli pridobiti prvo zmago.

Deutsch Wagram Alligators : KOŠ Posojilnica Bank Celovec 71:85 (22:21, 34:48, 53:69)

Prvi zadetek so si pridobili KOŠevci in tako prevzeli vodstvo. Kmalu je nasprotniku uspelo izenačiti in nato so celo prevzeli vodstvo (7:5). V naslednjih minutah je prišlo večkrat do izenačenja. Po sedmih minutah so Celovčani s trojko Razdevška prevzeli vodenje (13:16), a v zadnji minuti so igralci iz Deutsch Wagrama le spet lahko obrnili (22:21). V nadaljevanju so KOŠevci spet prevzeli vodstvo, a tekma je naprej potekala zelo izenačeno in prišlo je do več menjav vodstva. Po štirih minutah se je KOŠ nekoliko oddaljil in vodil +7 (31:38). Do polčasa so to vodstvo še naprej povišali – 34:48.

Po pavzi so nasprotniki začeli s trojko in se s tem približali na enajst točk, KOŠevci pa so na to hitro reagirali. Z zadetkom Pasterka so po šestih minutah povišali že na razliko 20 točk in končali tretjo četrtino s 16 točkami razlike (53:69). Tudi zadnjo četrtino so slovenski košarkarji začeli močno in koncentrirano. Uspelo jim je, se še naprej oddaljiti od nasprotnika, začasno celo na razliko 22 točk. Dve minuti pred koncem je ekipi iz Nižje Avstrije uspelo se približati na 14 točk, do konca pa se na tem ni več veliko spremenilo. Tekma se je končala 71:85 za KOŠ Celovec.

Andi Smrtnik, kapetan KOŠa: Začeli smo zelo nervozni, saj smo bili v posebni situaciji, da je bila zmaga obvezna. Vseeno nam je v drugi četrtini uspelo igrati zelo dobro in ustaviti hitre mlade igralce nasprotnika. Vodstvo, ki smo ga pridobili, nismo dali več iz rok.

Miloš Mićković, igralec KOŠa: Po slabem začetku smo se pobrali in z dobro skupinsko igro pridobili zasluženo zmago.

2. ZL: Borba do zadnjih sekund