02
nov 15

2.ZL KOŠevci zaspali prvo četrtino

V Mistelbachu KOŠevcem po zaspani prvi četrtini ni več uspelo uloviti nasprotnika.

Mistelbach Mustangs : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  73:68 (23:15; 40:30; 66:54)

V gosteh pri Mistelbachu so KOŠevci že po sedmih minutah zaostajali z 21:7. Gostitelji  so zadevali iz vseh pozicij in vse je kazalo na jasen poraz. KOŠevci so se nato nekoliko ujeli in do konca prve četrtine skrajšali na 23:15. V drugi četrtini je bila tekma bolj izenačena, vendar se KOŠevcem ni uspelo približati gostiteljem. Iz odmora se je KOŠ vrnil motiviran in kmalu je bilo videti, da se ne mislijo vdati brez odpora. Predvsem Jakob Stražar je bil v tem delu tekme zelo razpoložen. Naskok domačinov je začel plahneti in pet minut pred koncem tekme je Žiga Erčulj s trojko skrajšal na 4 točke zaostanka. Prav ta pa je le minuto kasneje moral zapustiti igrišče zaradi petih osebnih napak. Trojka domačega legijonarja Drygryna je domačinom spet vrnila samozavest. Kljub temu se KOŠevci niso vdali in še naprej poskušali vse, da bi tekmo dobili. Z zadetkom Stražarja so še enkrat pričeli upati, saj je bilo do konca tekme še 4 minute, zaostanek pa s petimi točkami za košarko dosti minimalen. Vendar so gostitelji podvzeli vse, da so to preprečili in tako gledalci vseh zadnjih 4 minut niso videli več uspešnega meta. Rezultat je ostal 73:68 in tako se je končala za KOŠ miniserija zmag na tujem. Kljub temu pa KOŠ ostaja četrti na lestvici druge Zvezne lige.

Rok Zupan, trener: Na današnji tekmi smo dali vse od sebe. Nasprotnik je imel zelo dober dan. Na koncu nam je zmanjkalo moči in tako je Mistelbach zasluženo zmagal.

Andi Smrtnik, kapetan: Spet enkrat smo zaspali štart. Vedno spet smo se približali in lovili zmago, naredili pa smo preveč površnih napak v napadu in bili smo nekoncentrirani v obrambi. Takšen poraz zelo boli, ker smo se borili in bi bilo možno. Rad pa bi pohvalil Simona Pasterka, ki je odlično opravil svojo nalogo.